Lucia Lauková Správy

Jarné počasie pokračuje: Výraznejšiu zmenu má priniesť až marec

Po víkende si užijeme slnečné počasie aj cez pracovný týždeň. V stredu môžu miestami pribudnúť oblaky aj zrážky.

Zdroj: Dnes24.sk

Podľa vyhliadok imeteo.sk nás až do stredy čaká prevažne jasné až polojasné počasie, no s rannými hmlami. „Tie sa budú rozpúšťať v priebehu dopoludnia. Na miestach, kde sa rozpustia skoro budú denné teploty stúpať až nad hranicu +10 °C,“ píše portál, s tým, že v oblastiach, kde sa hmla alebo nízka oblačnosť udrží dlhšie bude chladnejšie.

Zmena počasia

Miernu zmenu počasia by sme mali pocítiť v stredu. Ako uvádza imeteo.sk, od severozápadu postúpi cez naše územie studený front a ten na celé naše územie prinesie oblačné počasie a najmä na severe a východe sa môžu vyskytovať aj zrážky.

„Väčšinou pôjde o zrážky kvapalné. Snehové budú len v najvyšších polohách, no postupne hranica sneženia do štvrtka poklesne na 1000 m n.m. Zrážky, ktoré prinesie tento studený front však nebudú príliš výrazné,“ uvádza portál.

Teplo až do marca

Už od piatka by sa malo vrátiť stabilné počasie a spolu s ním aj slnečné dni a vysoké teploty, ktoré majú stúpať až nad hranicu +10 °C. Výraznejšia zmena počasia by podľa imeteo.sk mala prísť až na začiatku marca.

Foto: ilustračné

Počasie
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM