Jakub Forgács Správy

Intenzívne zrážky sa postarali o problémy: Zo Slatiny a Neresnice sa vybrežila voda!

Predpovede meteorológov sa naplnili. Intenzívny dážď narobil problémy vo Zvolenskom okrese. Kvôli lejaku došlo k vybreženiu vody zo Slatiny a aj Neresnice!

Ilustračný obrázok k článku Intenzívne zrážky sa postarali o problémy: Zo Slatiny a Neresnice sa vybrežila voda!
Zdroj: TASR

Počas stredy, keď na území Banskobystrického kraja intenzívne pršalo, Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) zaznamenal zvýšenie hladín vodných tokov. Konštatoval to v stredu podvečer hovorca SVP Pavel Machava. Ako dodal, ich pracovníci vykonávajú na vodných tokoch pravidelný monitoring a odstraňujú prekážky obmedzujúce plynulý odtok vody. V prípade potreby tiež vykonávajú mimoriadnu manipuláciu na vodných stavbách.

V priebehu stredy sa podľa Machavu na celom území ich správy vyskytli intenzívne zrážky. V dôsledku nich došlo k stúpnutiu hladín vodných tokov a nádrží, následne aj k vybreženiu vody z koryta vodných tokov.

„Na vodných tokoch Slatina a Neresnica došlo k vybreženiu vody z koryta v neupravených úsekoch. V obci Zvolenská Slatina došlo k zaplaveniu záhrad. Na vodnom toku Slatina došlo v obci Pstruša k preliatiu rúrového premostenia pod novobudovaným mostom a k zaplaveniu časti podpornej konštrukcie mosta,“ informoval hovorca SVP Machava.

Čítajte tiež:

Zvolenský okres vystríhajú pred veľkou vodou: Hrozí nám povodeň z trvalého dažďa!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM