Hokejisti HKM v Budapešti otvorili skóre. Potom však súper spustil gólostroj

Hokejisti Zvolena prehrali na ľade tímu MAC Újbuda 2:5 v stredajšom zápase 31. kola Tipsport ligy.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti HKM v Budapešti otvorili skóre. Potom však súper spustil gólostroj
Zdroj: Rastislav Búgel

Na góly bohatú prvú tretinu síce začali lepšie hostia zo Zvolena, ktorý otvorili skóre v 3. minúte presným zásahom obrancu Slavomíra Tomka, o necelé tri minúty však v presilovej hre odpovedal pravý krídelník elitného útoku domácich Chris Bodó a jeho spoluhráči István Terbócs a Krisztián Nagy v ďalšom priebehu strelami spomedzi kruhov dostali MAC do dvojgólového vedenia. Na tretí gól síce vzápätí odpovedal Rastislav Špirko, Barnabás Majoross však vrátil domácim do prvej prestávky dvojgólové vedenie.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie Stredoslováci, svoju aktivitu však nedokázali gólovo pretaviť. Hra v rýchlom tempe i s častou streľbou nepriniesla zmenu skóre ani na domácej strane. Gól nepadol ani po viacerých dobrých príležitostiach na oboch stranách v poslednej tretine, šesť minút pred koncom však zvolenského brankára druhým gólom v zápase prekonal Chris Bodó.

Budapeštiansky celok tak zaznamenal prvú výhru nad Zvolenom v aktuálnom ročníku najvyššej hokejovej ligy. V predchádzajúcich dvoch zápasoch triumfoval Zvolen (5:1, resp. 4:3).

MAC Újbuda – HKM Zvolen 5:2 (4:2,0:0,1:0)

• Góly: Góly: 6. Bodó (Orbán,Macaulay) 7. Terbócs, 12. Nagy (Terbócs, Pitt), 17. Majoross (Terbócs, Nagy), 55. Bodó (Langkow) – 3.Tomko (Štrauch, Tibenský), 13. Špirko (Betker, McPherson)
  • Rozhodovali: Fridrich, Müllner – Frimmel, Vyšný
  • Vylúčení: 8:10
  • Presilovky a oslabenia: 1:0
  • 390 divákov
  • MAC Újbuda: Bálisz – McNally, Poszgai, Macaulay, Garát, Carlisle,Fejes, Blake Orbán, Kreisz – Brance Orbán, Langkow, Bodó – Klempa, Stretch, Sofron – Nagy, Pitt, Terbócs – Pápa, Majoross, Szigeti
  • HKM Zvolen: Tomek – Corrin,Drgoň, Maier, Betker, Švarný, Meliško, Tomko – Mráz, Trotter, McPherson – Kelemen, Špirko, Thompson – Štrauch, Petráš, Tibenský – Marcinek, Halama, Chlepčok