Nicole Regecová Samospráva

FOTO: Vo Zvolene pribudli rozprávkové kontajnery. Do ulíc vyrazí aj unikátny 3cykel

Zvolen, podobne ako iné mestá na Slovensku, často zápasí s nelegálnymi skládkami odpadov a znečistenými plochami. Vďaka miestnej firme však môže byť príkladom, ako sa dá na odpady pozrieť s dávkou kreativity. Veď pozrite sami!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Vo Zvolene pribudli rozprávkové kontajnery. Do ulíc vyrazí aj unikátny 3cykel
Zdroj: Mesto Zvolen

Je to už druhýkrát, čo smetiarska firma oslovila základné školy a občianske združenia vo Zvolene, aby spoločne premenili obyčajné kontajnery na ilustrované príbehy. Tak vznikli nádoby na odpad s ľudovými, rozprávkovými či exotickými motívmi. Ľudia ich mohli vidieť na Môťovskej priehrade aj v centre mesta.

"Je to náš spoločný odkaz súčasníkom, aby sa zamysleli nad tým, že to, ako naše okolie vyzerá, je len naša vizitka,“ hovorí riaditeľ Marius Pedersen Jozef Pivka a dodáva: "Poďakovanie okrem dobrovoľníkov z OZ Návrat patrí aj žiakom a pedagógom zo ZŠ na ulici P. Jilemnického vo Zvolene, 3. ZŠ na ulici P. Jilemnického vo Zvolene, 5. ZŠ na Hrnčiarskej ulici vo Zvolene, 6. ZŠ na ulici M. Rázusa vo Zvolene a ZŠ sv. Dominka Savia vo Zvolene. Všetci títo sa podieľali na premene kontajnerov.“

Z kontajnerov sa už v minulosti stal hit, a tak tento týždeň pribudli ďalšie. "Jeden pri vstupe na Môťovskú priehradu a druhý vedľa nemocnice,“ vysvetľuje Pivka a dodáva: „Deti ukázali, že im záleží na životnom prostredí, uvidíme, čo ukážu dospelí.“ Riaditeľ Marius Pedersen zdôrazňuje, že problémom riešenia odpadov nie sú peniaze, ale ľudia, ktorí odpady tvoria: "Ak sa nám nepáči, že je mnoho odpadu, je potrebné obmedziť jeho tvorbu – to znamená, že každý z nás by mal prehodnotiť svoju spotrebu, a zmeniť nákupné štandardy.“

Firma čoskoro predstaví aj ďalší kreatívny nápad, ktorý upriamuje pozornosť verejnosti na problém odpadov. "Smetiarsky 3cykel, nehlučné vozidlo, ktoré má zberový kôš prispôsobený na oddelený zber odpadu a jeho emisie sú nulové,“ hovorí Pivka. Tento dopravný prostriedok v retro dizajne bude premávať po námestí a vyberať smetné koše. Verejnosť ho uvidí už túto nedeľu na Zvolenskom korze.

Čítajte tiež:

Cestujúcich na zvolenskej železnici čakajú novinky. V ktorých vozňoch sa zmení kapacita miest?

Búrlivá diskusia medzi zvolenskými poslancami. Rozkol pre výšku dotácií na futbal a hokej

Ako vyzerajú maľované kontajnery v našom meste?
4
Galéria
Zdroj: Mesto Zvolen
Zdroj: Mesto Zvolen
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM