Jakub Forgács Kultúra

Dve premiéry novej sezóny DJGT. Vo Zvolene sa na javisko dostanú známe knihy

Nadšenci divadelného umenia sa majú na čo tešiť. Na doskách, ktoré znamenajú svet, pod Pustým hradom uvidia dramatizácie známych kníh.

Ilustračný obrázok k článku Dve premiéry novej sezóny DJGT. Vo Zvolene sa na javisko dostanú známe knihy
Zdroj: DJGT

Divadlo J. G. Tajovského (DJGT) vo Zvolene, ktoré vstupuje v septembri do svojej 68. sezóny, ponúkne do konca roku 2016 dve premiéry – dramatizácie známych kníh. Denník Anny Frankovej je svetovým mementom z pera dospievajúceho dievčaťa, Smelý Zajko je zas kultová rozprávka od zvolenského rodáka J.C. Hronského.

Ako uviedla dramaturgička divadla Uršuľa Ferenčuková, originálna nová dramatizácia režisérky Júlie Rázusovej tlmočí Denník Anny Frankovej do sviežeho javiskového diela so silnými metaforami. „Anna Franková sa stala zosobnením obdivuhodnej sily mladého dievčaťa, ktoré si dokázalo zachovať optimizmus a ducha slobody. Príbeh kombinujúci prvky fantázie, drsnej reality, snívania, humoru, filozofických otázok i scénických prekvapení bude 14. októbra prvou premiérou sezóny,“ povedala.

Smelý Zajko je kultová rozprávka všetkých generácií. Príhody Zajka, ktorý prekonal svoj strach a vybral sa do sveta za dobrodružstvom, budú mať slávnostnú premiéru 27. novembra. Spisovateľ J. C. Hronský sa narodil vo Zvolene. V roku 2016 si pripomíname 120. výročie jeho narodenia.

Čítajte tiež:

Divadelnú sezónu vo Zvolene otvorí galavečer: Kto zabojuje o prestížne ocenenie?

Lákadlá obľúbeného výstupu na Pustý hrad: Opekanie býka aj koncert Hammela

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Leto v uliciach Zvolena
10
Galéria
Foto: Oliver Kuklovský
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM