Jakub Forgács Správy

Dobrá správa pre budúce mamičky: Vo Zvolene budete môcť opäť zažiť obľúbenú aktivitu

Predpôrodná príprava, ktorá budúce mamičky, ale aj ich partnerov, pripravuje na samotný pôrod, je vo zvolenskej nemocnici veľmi obľúbená.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa pre budúce mamičky: Vo Zvolene budete môcť opäť zažiť obľúbenú aktivitu
Zdroj: Nemocnica AGEL Zvolen

V Nemocnici Zvolen, ktorá je členom skupiny Agel, sa po niekoľkých mesiacoch budú môcť budúce mamičky zúčastniť predpôrodných kurzov. Tie boli, vzhľadom na epidemiologické opatrenia, zrušené, avšak od 1. júna sa otvárajú opäť a je o ne veľký záujem. Informovala o tom Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK.

Predpôrodná príprava, ktorá budúce mamičky, ale aj ich partnerov, pripravuje na samotný pôrod, je vo zvolenskej nemocnici veľmi obľúbená.

"Tieto kurzy sa konali u nás od minulého roka a nastávajúci rodičia si ich veľmi pochvaľujú. Sme radi, že súčasná situácia umožňuje opäť ich otvoriť, konať sa budú od júna každú stredu,“ hovorí vedúca pôrodná asistentka Mgr. Katarína Farbiaková. Prihlásiť sa na prípravu je možné priamo na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení na telefónnom čísle 045/5201 664.

"Súčasťou predpôrodnej prípravy je v prípade záujmu aj prehliadka pôrodných sál, avšak počas terajšieho núdzového stavu v nemocniciach to, žiaľ, nie je možné. Akonáhle to situácia umožní, vrátime sa aj k týmto prehliadkam, ktoré mnohé mamičky oceňujú,“ dodáva vedúca pôrodná asistentka.

Od polovice apríla je v Nemocnici Zvolen opätovne možná prítomnosť otca či inej sprevádzajúcej osoby pri pôrode. Jednoznačne je dokázaný  prínos nielen z pohľadu „well being“ rodičky, ale  na základe analýzy  Cochrane Library pozitívny efekt aj pre  novorodenca. Prítomnosť otca alebo blízkej osoby pozitívne ovplyvňuje prebiehajúci  pôrod, znižuje úroveň stresu a vnímanie bolesti rodičkou, čo vedie k nižšej potrebe intervencií zo strany personálu pôrodnice a nižšej spotrebe analgetík.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM