Správy

Čo bude s PREPADNUTÝM mostom? Kraj už má PLÁN, dočkajú sa najprv chodci

Most smerom na Breziny je v súčasnosti uzavretý a nie je po ňom možný prejazd. Prepadol sa pod nákladným autom.

Ilustračný obrázok k článku Čo bude s PREPADNUTÝM mostom? Kraj už má PLÁN, dočkajú sa najprv chodci
2
Galéria

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pripravuje obnovu prepadnutého mosta na ceste smerom na Breziny vo Zvolenskom okrese. TASR to v pondelok povedal riaditeľ odboru cestnej infraštruktúry BBSK Róbert Machala.

Najprv pribudne lávka

Dodal, že minulý týždeň bolo pracovné stretnutie, kde sa dohodli na harmonograme výkonu ďalších prác a postupu vo výstavbe. Podľa neho bude zmena zakladania krajnej opory, pretože sa pri páde nosníkov posunula. „Zistili sme to od projektanta, ktorý sa tam bol pozrieť,“ objasnil s tým, že počas tohto týždňa zverejnia charakter prác. Súčasťou budú aj informácie o tom, kedy by ich mohli ukončiť a most uviesť do prevádzky.

Ako uviedol, v súčasnosti je uzavretý a nie je po ňom možný prejazd. Pre chodcov tak vybudujú lávku a zároveň aj pre stavbu, aby mohli obsluhovať obe strany mosta. Celková investícia do jeho rekonštrukcie sa podľa Machalu zmení. „Dávame to teraz dokopy a dostali sme ponuku na navýšenie prác. Ešte to však nemáme uzavreté,“ zdôraznil.

Most v okrese Zvolen sa prepadol minulý týždeň v utorok (28.5.). Dopravným značením pre obnovu upravili možnosť prejazdu len pre vozidlá do 7,5 tony. „Vodič nákladného auta naloženého hlinou však toto značenie nerešpektoval a most sa pod ním prelomil,“ zhrnula banskobystrická krajská polícia. Pri udalosti sa nikto nezranil. Obchádzka je cez Ostrú Lúku.

Zábery prepadnutého mosta si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

Pod nákladným autom sa prepadol most
2
Galéria
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM