Jakub Forgács Správy

Chystaný súboj medzi Maňkom a Kaníkom: Naťahovačky o dátume duelu!

Súčasný šéf Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Vladimír Maňka (Smer-SD), ktorý chce v blížiacich sa voľbách obhájiť svoju funkciu, vyzval v utorok (svojho protikandidáta Ľudovíta Kaníka (SDKÚ-DS) na diskusný duel. S tým, že debata by sa mala uskutočniť 26. septembra o 10:00...

Ilustračný obrázok k článku Chystaný súboj medzi Maňkom a Kaníkom: Naťahovačky o dátume duelu!
Zdroj: Webnoviny.sk

„S radosťou prijímam,“ reagoval Kaník v stredu. Neskôr v otvorenom liste vyzval Maňku na konfrontáciu už 19. alebo 20. septembra.

Nevidí dôvod na odkladanie súboja

Technické podmienky oponenta a miesto Kaník akceptuje. „Nevidím však žiadny dôvod na odkladanie súboja. Vyzývam preto odchádzajúceho župana na konfrontáciu už na budúci týždeň, 19. alebo 20. septembra,“ uvádza v liste Kaník. „Z organizačných a časových dôvodov je podľa mňa ako iniciátora duelu najvhodnejší termín ten, ktorý som uviedol v otvorenom liste a ktorý aj vám, podľa vašich slov, vyhovuje – teda 26. september,“ odkázal Kaníkovi dnes ráno Maňka.

Ten vyčíta Kaníkovi, že ako kandidát na predsedu kraja klame a zavádza. Kaník výzvu prijíma, za Maňkovými obvineniami vidí strach z pravdy. Na tlačovej konferencii 9. septembra vyzval Maňku, aby zastavil verejné obstarávania za takmer 900 000 eur na nové strategické materiály, deväť dokumentov „pochybného účelu a naplnenia“, ktoré by mali slúžiť na rozvoj vyššieho územného celku. Podľa Kaníka je šokujúce, keď Maňka štyri mesiace pred voľbami zadá za mnoho tisíc eur obstarávanie rôznych dokumentov.

Kritika smeruje aj na Kaníka

Maňka svojho protikandidáta kritizuje tiež za to, že sľubuje veci, za ktoré samosprávny kraj ani nezodpovedá a ktoré predseda samosprávneho kraja nemôže nikdy splniť. Taktiež podľa neho znevažuje prácu celého tímu zamestnancov a poslancov samosprávneho kra­ja.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov (VÚC) sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 9. novembra. V krajoch, v ktorých ani jeden z kandidátov na predsedu nezíska absolútnu väčšinu odovzdaných hlasov, bude druhé kolo volieb. Malo by sa konať v sobotu 23. novembra.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM