Jakub Forgács Krimi

Boj hasičov s plameňmi. Pri Zvolene vypukol požiar v rodinnom dome!

Červený kohút vyčíňal. Hasiči zo Zvolena aj okolitých staníc vyrazili do boja s plameňmi do Bzovskej Lehôtky. V dedine horel rodinný dom. Zasahovalo sa aj s dýchacími prístrojmi!

Ilustračný obrázok k článku Boj hasičov s plameňmi. Pri Zvolene vypukol požiar v rodinnom dome!
Zdroj: TASR

„V stredu krátko po jednej hodine v noci bol ohlásený požiar komínového telesa rodinného domu v obci Bzovská Lehôtka, okres Zvolen,“ uviedol Erik Piater, hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici.

„Príčina vzniku požiaru je technologické riešenie výstavby komínového telesa (netesnosť),“ pokračoval hovorca.

Na mieste podľa jeho slov zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Zvolene (z hasičskej stanice vo Zvolene), príslušníci Výcvikového centra HaZZ Lešť (z hasičskej stanice v Pliešovciach) a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Sása.

„Hasili jedným vysokotlakovým prúdom za súčasného rozoberania konštrukcie strechy rodinného domu a použitia termokamery,“ uviedol Piater, podľa ktorého pri požiari boli použité dýchacie prístroje a nebola zranená žiadna osoba. „Následkom požiaru vznikla majiteľovi nehnuteľnosti priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 3 000 eur,“ dodal.

Čítajte tiež:

Polícia o nehode so zranenou vodičkou: Za zrážku Škody s Fordom môže Zvolenčan (26)!

Zvolenskí policajti si posvietili na taxikárov. Aké nedostatky zistili počas kontrol?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM