Jakub Forgács Správy

Ak vám nestačil Zvolenský jarmok, toto sa chystá neďaleko: Užite si obľúbené dobroty aj koncerty známych kapiel

Nestačil vám Zvolenský jarmok a chceli by ste si ešte vychutnať atmosféru stánkov, tradičných pochúťok či iných atrakcií? Máme pre vás tip. Pozrite, čo sa to chystá neďaleko nášho mesta.

Ilustračný obrázok k článku Ak vám nestačil Zvolenský jarmok, toto sa chystá neďaleko: Užite si obľúbené dobroty aj koncerty známych kapiel
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Už onedlho totiž ožije centrum Novej Bane jarmočnou atmosférou. V piatok a sobotu (25.-26.9.) sa tu bude konať 24. ročník Novobanského jarmoku.

Ako priblížila riaditeľka Novobanského jarmoku Iveta Lukáčová, aktuálny ročník sa bude niesť v slávnostnom duchu. „Pripomenieme si 360. výročie udelenia jarmočného privilégia, ktoré v roku 1655 udelil Ferdinand III. mestu Nová Baňa, ktorým súčasne potvrdil Žigmundovo jarmočné privilégium z roku 1434,“ priblížila.

Ako ďalej uviedla, jarmoky sa kedysi v Novej Bani konali na Vstúpenie (nedeľa po Troch kráľoch), na sviatok sv. Jána Krstiteľa (24.6.) a na deň Narodenia Panny Márie (8.9.).

Na tohtoročnom jarmoku nebudú okrem občerstvenia a tradičného jarmočného tovaru chýbať ani ľudoví remeselníci so svojimi výrobkami. Jarmok tradičných remesiel sa začne už v piatok o 8:00. Otvorenie jarmoku je naplánované na 13:00, po ňom bude pokračovať bohatý kultúrny program až do večerných hodín.

Veselo bude v Novej Bani aj v sobotu. V programe vystúpia folklórne skupiny, miestne deti, Smola a Hrušky či Adam Ďurica band. Organizátori sa každý rok snažia dať priestor v kultúrnom programe aj novobanským interpretom a výnimkou nebude ani tento rok. Naopak, podľa Lukáčovej sa snažili dať počas tohto ročníka domácim ešte väčší priestor.

Čítajte tiež:

Jesenné trhy štartujú už onedlho: Kedy budeme jarmočiť vo Zvolene a čo zažijeme v okolí?

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM