Martin Károly Rôzne

Zumbathon pre Sašku prekonal očakávania

Vďaka zumbe sa podarilo v sobotu, 19. novembra, vyzbierať pre Sašku Wágnerovú, ktorá absolvovala náročnú operáciu v USA, takmer 1800 Eur. Zumbathonu v žiarskom MsKC sa zúčastnilo približne 100 cvičeniek. Bola medzi nimi aj malá Saška, ktorú čaká ešte

Podujatie je veľmi pekné a chceme sa poďakovať najmä organizátorom, že sa im také niečo podarilo,“ tvrdí otec malej Sašky, Róbert Wágner. /viac vo videu/ Na pódiu sa striedali viacerí inštruktori zumby, v sále medzi cvičenkami prevažne zo Žiaru a z Kremnice vládla priateľská atmosféra.

Vstupné na poldňové podujatie bolo vo výške 8 Eur, organizátorom sa ale podarilo vyzbierať oveľa viac peňazí. výsledná suma, ktorá poputuje na Saškin účet prevyšuje 1385 Eur, 400 Eur môže rodina Wágnerovcov využiť na nákup biopotravín.

Sme naozaj vďační za túto akciu a sme radi. že ľudia pri nás ostávajú aj 16 mesiacov po Saškinej operácii a že nám pomáhajú finančne ale aj psychicky,“ dodáva Saškina matka, Zuzana Drexlerová. Rodina americkej nemocnici dlží ešte približne 170 000 dolárov. Operácia bola drahšia ako sa pôvodne predpokladalo a ďalšie financie rodina potrebuje na kontroly, ktoré v pravidelných intervaloch absolvujú v Spojených štátoch. „Napriek tomu nás stále berú na ošetrenie,“ s úľavou dodáva Saškina mama.

Rodičia malej Sašky mali pred viac ako 16-timi mesiacmi pred sebou vážnu dilemu. Museli sa rozhodnúť medzi silnou chemoterapiou v Rakúsku a pomerne riskantnou operáciou v Spojených štátoch amerických, ktorú im slovenskí lekári neodporúčali, dokonca zákrok nepreplatila ani zdravotná poisťovňa. „Ja si myslím, že sme spravili najlepšie, čo sme mohli,“ komentuje rozhodnutie Róbert Wágner.

/mak/

Chceme sa poďakovať Denke Denisa Hósová Mindová a jej skvelým priateľom čo prispeli do tomboly, firme Nemak za krásnu sumu 400€ venovanu na nákup v BIO obchode, firme Blomquist za štedrú sumu 400€, firme PEMA za fin.prispevok, p. Ladislavovi Kukolíkovi za finančný prispevok a ceny do tomboly a Danielovi Gelienovi za finančný príspevok, a všetkým mojim priateľom čo mi neodmietli pomocť…kadernictvo Miroslava Šáleková, pizzeria Paluba,Lucia Juhászová ktora prispela krásnou ručne vyrobenou bižutériou, Iva Filipová..ktora prispela aj cenou do tomboly , Ivana Gieciová , Karin Beste tiež za krasne ceny, firme Lean Enterprise Slovakia s.r.o za krásne ceny do tomboly a samozrejme pánovi primátorovi Ivanovi Černajovi za pomoc pri poskytnutí sály, ozvučenia.

Soňa Janeková, organizátorka podujatia [color=#ff0000] Súvisiace články a videá [link=http://www­.ziar24.sk/new­s.php?extend.56048­.141]Dvojročná Kremničanka Saška má jedinú šancu – operáciu za 100 000 dolárov[/lin­k] [link=http://www­.ziar24.sk/new­s.php?extend.57223­.141]Rodičia Sašky nestrácajú nádej[/link] videorozhovor s rodičmi Wágnerovcami [link=http://www­.ziar24.sk/new­s.php?extend.56311­.141]Sašku podporilo aj kremnické zastupiteľstvo[/lin­k] [link=http://www­.ziar24.sk/clan­ky?extend.91345_Dal­sia-liecba-nie-je-potrebna.141]Ďalšia liečba nie je potrebná[/link]

Zumbathon pre Sašku prekonal očakávania
1
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM