Filip Chudý Basketbal Šport

Žiarsky tréner Kučera otvorene: Máme na to byť vo final four, VIDEO

V nádstavbe čaká žiarskych mužov jedenásť zápasov. Tréner priznáva, že to nebude jednoduchý boj, je však optimistický. Viac vo videu.

Zdroj: Dnes24.sk

Basketbalisti MŠK BK Žiar nad Hronom obsadili v základnej časti západnej skupiny prvej ligy druhé miesto s bilanciou 7 výhier – 3 prehry, čím sa kvalifikovali do nadstavbovej skupiny 1–7, v ktorej hrajú tri najlepšie kluby zo západnej (Považská Bystrica, Žiar nad Hronom, Nitra) a štyri z východnej skupiny (Slávia Žilina B, Banská Bystrica, Košice, ŽU Žilina). V prvom kole nadstavby prehrali Žiarčania nešťastne na pôde víťaza základnej časti z Považskej Bystrice 75:76. Zbrane však neskladajú.

Každý zápas v nadstavbe bude výzvou

„Našim cieľom je postúpiť do final four, čiže dostať sa medzi štyroch najlepších. V nadstavbe nás však čaká 11 zápasov, ktoré odhalia, či sa nám to podarí. Musíme ísť krok za krokom postupne za cieľom, pričom uvidíme v máji, ako to dopadne,“ povedal tréner MŠK BK Karol Kučera.

Podľa jeho slov idú postupnými krokmi.

„Zápas v Považskej Bystrici ukázal, že na to určite máme. Každý zápas v nadstavbe však bude ťažký, pretože mužstvá sa posilňujú o extraligových hráčov, čím naberajú na kvalite. Každý duel tak bude vyrovnaný,“ konštatoval žiarsky tréner.

Posily z extraligy

Tréner využíva štyroch pendlujúcich hráčov z extraligy. Konkrétne Branislava Mátycha a Michala Dolníka z Handlovej, Jakuba Kádašiho a Jakuba Mokráňa z Prievidze. ,,Oni však už dlhodobo hrajú pod mojím vedením v Žiari, nie je to prvá sezóna, počas ktorej som ich stiahol. Chodia k nám hrávať už tri-štyri roky. Dokonca Dolník je so mnou už šiestu sezónu. Každé extraligové mužstvo by malo mať nejaký tím z prvej ligy, kde by menej vyťažení hráči dostali priestor, aby sa mohli vyhrať. Túto funkciu plní Žiar pre Handlovú a Prievidzu,“ vysvetlil Kučera.

Jeho zverencov čaká najbližší zápas v nedeľu 2. februára o14.00 h na pôde ŠKP BBC Banská Bystrica. Doma sa predstavia až v rámci tretieho kola nadstavby, keď v nedeľu 9. februára privítame BK Slávia Žilina B.

Program MŠK BK Žiar nad Hronom v nadstavbe

 • 2.2. – ŠKP BBC Banská Bystrica – MŠK BK Žiar nad Hronom
 • 9.2. – 1.Liga muži – MŠK BK Žiar nad Hronom – BK Slávia Žilina B
 • 23.2. – MŠK BK Žiar nad Hronom – KB Slávia TU Košice
 • 1.3. – Academic ŽU Žilina – MŠK BK Žiar nad Hronom
 • 15.3. – MŠK BK Žiar nad Hronom – BKM SPU Nitra
 • 22.3. – MŠK BK Žiar nad Hronom – IMC Slovakia P. Bystrica
 • 29.3. – MŠK BK Žiar nad Hronom – ŠKP BBC Banská Bystrica
 • 5.4. – BK Slávia Žilina B – MŠK BK Žiar nad Hronom
 • 26.4. – KB Slávia TU Košice – MŠK BK Žiar nad Hronom
 • 3.5. – MŠK BK Žiar nad Hronom – Academic ŽU Žilina
 • 17.5. – BKM SPU Nitra – MŠK BK Žiar nad Hronom

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM