Zdroj: Dnes24.sk

Žiarsky tréner Kučera otvorene: Máme na to byť vo final four, VIDEO

V nádstavbe čaká žiarskych mužov jedenásť zápasov. Tréner priznáva, že to nebude jednoduchý boj, je však optimistický. Viac vo videu.

Filip Chudý Basketbal Šport
Filip Chudý Basketbal Šport

Žiarsky tréner Kučera otvorene: Máme na to byť vo final four, VIDEO

V nádstavbe čaká žiarskych mužov jedenásť zápasov. Tréner priznáva, že to nebude jednoduchý boj, je však optimistický. Viac vo videu.

Zdroj: Dnes24.sk

Basketbalisti MŠK BK Žiar nad Hronom obsadili v základnej časti západnej skupiny prvej ligy druhé miesto s bilanciou 7 výhier – 3 prehry, čím sa kvalifikovali do nadstavbovej skupiny 1–7, v ktorej hrajú tri najlepšie kluby zo západnej (Považská Bystrica, Žiar nad Hronom, Nitra) a štyri z východnej skupiny (Slávia Žilina B, Banská Bystrica, Košice, ŽU Žilina). V prvom kole nadstavby prehrali Žiarčania nešťastne na pôde víťaza základnej časti z Považskej Bystrice 75:76. Zbrane však neskladajú.

Každý zápas v nadstavbe bude výzvou

„Našim cieľom je postúpiť do final four, čiže dostať sa medzi štyroch najlepších. V nadstavbe nás však čaká 11 zápasov, ktoré odhalia, či sa nám to podarí. Musíme ísť krok za krokom postupne za cieľom, pričom uvidíme v máji, ako to dopadne,“ povedal tréner MŠK BK Karol Kučera.

Podľa jeho slov idú postupnými krokmi.

„Zápas v Považskej Bystrici ukázal, že na to určite máme. Každý zápas v nadstavbe však bude ťažký, pretože mužstvá sa posilňujú o extraligových hráčov, čím naberajú na kvalite. Každý duel tak bude vyrovnaný,“ konštatoval žiarsky tréner.

Posily z extraligy

Tréner využíva štyroch pendlujúcich hráčov z extraligy. Konkrétne Branislava Mátycha a Michala Dolníka z Handlovej, Jakuba Kádašiho a Jakuba Mokráňa z Prievidze. ,,Oni však už dlhodobo hrajú pod mojím vedením v Žiari, nie je to prvá sezóna, počas ktorej som ich stiahol. Chodia k nám hrávať už tri-štyri roky. Dokonca Dolník je so mnou už šiestu sezónu. Každé extraligové mužstvo by malo mať nejaký tím z prvej ligy, kde by menej vyťažení hráči dostali priestor, aby sa mohli vyhrať. Túto funkciu plní Žiar pre Handlovú a Prievidzu,“ vysvetlil Kučera.

Jeho zverencov čaká najbližší zápas v nedeľu 2. februára o14.00 h na pôde ŠKP BBC Banská Bystrica. Doma sa predstavia až v rámci tretieho kola nadstavby, keď v nedeľu 9. februára privítame BK Slávia Žilina B.

Program MŠK BK Žiar nad Hronom v nadstavbe

 • 2.2. – ŠKP BBC Banská Bystrica – MŠK BK Žiar nad Hronom
 • 9.2. – 1.Liga muži – MŠK BK Žiar nad Hronom – BK Slávia Žilina B
 • 23.2. – MŠK BK Žiar nad Hronom – KB Slávia TU Košice
 • 1.3. – Academic ŽU Žilina – MŠK BK Žiar nad Hronom
 • 15.3. – MŠK BK Žiar nad Hronom – BKM SPU Nitra
 • 22.3. – MŠK BK Žiar nad Hronom – IMC Slovakia P. Bystrica
 • 29.3. – MŠK BK Žiar nad Hronom – ŠKP BBC Banská Bystrica
 • 5.4. – BK Slávia Žilina B – MŠK BK Žiar nad Hronom
 • 26.4. – KB Slávia TU Košice – MŠK BK Žiar nad Hronom
 • 3.5. – MŠK BK Žiar nad Hronom – Academic ŽU Žilina
 • 17.5. – BKM SPU Nitra – MŠK BK Žiar nad Hronom

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM