Barbara Dallosová Rôzne Šport

Žiarsky športový galavečer: FOTO a kompletný zoznam ocenených!

Nechýbali búrlivé potlesky aj slzy dojatia. Žiar má za sebou Športovca roka. Nasajte atmosféru z fotiek a pozrite, kto všetko si odnášal sošku.

Ilustračný obrázok k článku Žiarsky športový galavečer: FOTO a kompletný zoznam ocenených!
19
Galéria
Zdroj: DuPe

Tí najlepší z najlepších, ktorých vychovali žiarske športové kluby, si včera prevzali ocenenia na galavečere Športovec mesta. Ocenenia sa udeľovali v niekoľkých kategóriách, ceny dostali jednotlivci, kolektívy, tréneri a mesto udelilo aj tri ceny In memoriam.

Najčastejšie zneli mená členov žiarskeho karate klubu, ktorý zostal cenami priamo ovešaný. Ohlušujúci potlesk zožala karatistka Dominika Veisová, ktorá bola síce oceňovaná za úspechy z minulého roka, len pred pár dňami k nim ale stihla pridať titul európskej šampiónky.

Pozrite si mená ocenených vo všetkých kategóriách i s dosiahnutými úspechmi:

Neolympijské športy

Kategória: Jednotlivci

Adam HANUSKA
JIU JITSU MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: Na 4. ročníku West Coast cup Brazilian Jiu Jitsu, ktorý sa konal 5.11.2016 v Bra­tislave sa v kategórii do 80 kg umiestnil na 3. mieste.

Adam MALIŠ
JIU JITSU MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: Na 4. ročníku West Coast cup Brazilian Jiu Jitsu, ktorý sa konal 5.11.2016 v Bra­tislave sa v kategórii do 80 kg umiestnil na 2. mieste.

Samuel FRINDT
JIU JITSU MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: Na 4. ročníku West Coast cup Brazilian Jiu Jitsu, ktorý sa konal 5.11.2016 v Bra­tislave sa v kategórii do 75 kg umiestnil na 2. mieste. Na 12. ročníku Budapešť Hungaria Open / dňa 12.11.2016 za účasti družstiev zo SK, CZ, H, A, SRB, COR, ŠVAJČ., Ukrajina/ sa v kategórii do 70 kg umiestnil na 3. mieste. Na 4. ročníku KIDS STORM v Martine dňa 11.12.2016 za účasti družstiev zo CZ, SK, A, PL sa v kategórii do 69 kg umiestnil na 1. mieste a v kategórii do 71 kg získal 1. miesto.

Andrej TONČÍK
JIU JITSU MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: Na 12. ročníku Budapešť Hungaria Open / dňa 12.11.2016 za účasti družstiev zo SK, CZ, H, A, SRB, COR, ŠVAJČ., Ukrajina/ sa v kategórii do 75 kg umiestnila na 3. mieste. Na 4. ročníku KIDS STORM v Martine dňa 11.12.2016 za účasti družstiev zo CZ, SK, A, PL sa v kategórii do 79 kg s kimonom umiestnil na 2. mieste a v kategórii bez kimona tiež na 2. mieste.

Tomáš VALACH
Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: 21. mája 2016 sa v Trenčíne organizovali Spoločnosťou downovho syndrómu na Slovensku plavecké preteky zdravotne znevýhodnenej mládeže. Tomáš bol medailovo úspešný vo viacerých disciplínach. V disciplíne prsia na 50m získal zlatú medailu, kraul na 50 m – zlatú medailu, voľný spôsob na 100 m – zlatú medailu a v štafete na 4×25m – bronzovú medailu. Slovenské hnutie špeciálnych olympiád v Bratislave organizovalo 11. november 2016 plavecké preteky, kde v disciplíne 50 m voľný spôsob získal zlatú medailu a v štafete na 4×25 m získal bronzovú medailu.

Olympijské športy

Kategória: Jednotlivci

Linda MAJERČÍKOVÁ
Stolnotenisový klub MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: Na majstrovstvá kraja v kategórii najmladšie žiactvo sa umiestnila v súťaži jednotlivcov na 2. mieste a vo štvorhre skončila tiež na 2. mieste. V rebríčku Slovenska v kategórii najmladšie žiačky je patrí 2. miesto.

Natália BIELIKOVÁ
Atletický klub MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: Na majstrovstvách Stredoslovenského zväzu mladších žiakov v skoku do diaľky sa umiestnila na 1. mieste. Na majstrovstvách prípraviek Stredoslovenského atletického zväzu v cezpoľnom behu sa umiestnila na 1. mieste. Na halových majstrovstvách Stredoslovenského zväzu mladších žiakov v skoku do diaľky sa umiestnila na 2. miesto a na majstrovstvách Stredoslovenského zväzu mladších žiakov v behu na 600m sa umiestnila na 2. mieste.

Ivana GAHÍROVÁ
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Súťaží športovom zápase KUMITE mladšie žiačky a súborných cvičeniach KATA. Spolu získala 20 medailových umiestnení.
Dosiahnuté výsledky:
V športovom zápase KUMITE získala: 2. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v Poprade, 2. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska družstiev v Poprade, 1. miesto na majstrovstvách Európy Shito ryu asociácie karate družstiev v Nových Zámkoch, 3. miesto na majstrovstvách Slovenska Shito ryu asociácie karate v Šuranoch, 3. miesto na Svetovom pohári mládeže v Hradci Králové
V súborných cvičeniach KATA získala: 1.miesto na európskom pohári Grand prix Slovakia v Bratislave, 1. miesto na Oravskom pohári, 2. miesto v Stredoslovenskom pohári mládeže vo Zvolene, 3. miesto na Grand prix Žilina

Alexandra KALAMÁROVÁ
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Súťaží športovom zápase KUMITE mladšie žiačky. Spolu získala 9 medailových umiestnení.
Dosiahnuté výsledky: 3. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v Poprade, 1. miesto na európskom pohári Grand Prix Slovakia v Bratislave, 2. miesto na Polisch Open v Poľsku v Bialsko-Bialej, 1. miesto na 2. kole Slovenského pohára v Košiciach, 2. miesto na 3. kole Slovenského pohára v Myjave

Patrik HRABAJ
Stolnotenisový klub MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: Na majstrovstvách Slovenska v kategórii najmladšie žiactvo vo Valalikách dňa 18.-19.6. 2016 sa vo štvorhre umiestnil na 3. mieste. Na majstrovstvách kraja v Hliníku nad Hronom sa umiestnil na 1. mieste a vo štvorhre sa 2. mieste.

Šimon SEČKÁR
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Súťaží v športovom zápase KUMITE a v súborných cvičeniach KATA v kategórii mladší žiaci. Spolu získal 22 medailových umiestnení. Je členom reprezentácie Slovenska v kategórii mladších žiakov.
Dosiahnuté výsledky:
Športový zápas KUMITE: 3. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska v Poprade, 2. miesto na majstrovstvách Slovenska Shito ryu asociácie karate v Šuranoch, 1. miesto na Maribor cup v Slovinsku, 3. miesto na Európskom pohári Grand prix Slovakia v Bratislave
Súborné cvičenie KATA: 3. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska v Trnave, 2. miesto na majstrovstvách Slovenska Shito ryu asociácie karate v Šuranoch, 1. miesto na majstrovstvách Európy Shito ryu asociácie karate v Nových Zámkoch, 3. miesto na Svetovom pohári mládeže v Hradci Králové, 1. miesto na Maribor cup v Slovinsku

Adam DOLNICKÝ
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Súťaží v športovom zápase KUMITE mladší žiaci. Spolu získal 8 medailových umiestnení.
Dosiahnuté výsledky: 3. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v Poprade, 3. miesto na majstrovstvách Slovenska Shito ryu asociácie karate v Šuranoch, 2. miesto na 1. kole Slovenského pohára v Prievidzi, 3. miesto na 2. kole Slovenského pohára v Košiciach, 3. miesto na 3. kole Slovenského pohára v Myjave

Bibiána ČERNÁKOVÁ
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Súťaží športovom zápase Kumite mladšie žiačky. Získala spolu 11 medailových umiestnení.
Dosiahnuté výsledky: 3. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v Poprade, 2. miesto na majstrovstvách Slovenska Goju ryu družstiev v Poprade, 2. miesto na majstrovstvách Európy Shito ryu asociácie karate družstiev v Nových Zámkoch, 3. miesto na majstrovstvách Slovenska Shito ryu asociácie karate v Šuranoch

Ester ŠIŠKOVÁ
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Súťaží v súborných cvičeniach KATA staršie žiačky. Je členkou reprezentácie Slovenska. Získala spolu 15 medailových umiestnení.
Dosiahnuté výsledky: 2. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska mládeže v Poprade, 1. miesto na majstrovstvách Slovenska Goju Ryu asociácie karate v Košiciach, 3. miesto na Svetovom pohári Grand prix Slovakia v Bratislave, 2. miesto na 1. kole Slovenského pohára v súťaži AGILITY v Prievidzi, 3. miesto na 2. kole Slovenského pohára v Košiciach, 2. miesto na 2. kole Slovenského pohára v súťaži AGILITY v Košiciach, 3. miesto na 3. kole Slovenského pohára v Myjave

Patrícia VANKOVÁ
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Súťaží v športovom zápase KUMITE staršie žiačky. Spolu získala 12 medailových umiestnení.
Dosiahnuté výsledky: 1. miesto na majstrovstvách Slovenska Goju Ryu asociácie karate v Košiciach, 1. miesto na majstrovstvách Európy Shito ryu asociácie karate v Nových Zámkoch, 1. miesto na majstrovstvách Slovenska Shito ryu asociácie karate v Šuranoch, 3. miesto na Budapest open v Budapešti

Barbora BRNÁKOVÁ
Atletický klub MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: Na medzinárodnom mítingu „Chodecká Nitra“ v chôdzi na 1000 m sa v kategórii mladšieho žiactva sa umiestnila na 2. mieste. Na medzinárodných pretekoch „Dudinská 50-ka“ v chôdzi na 1000m v kategórii mladšieho žiactva sa umiestnila na 3. mieste. Na medzinárodnom mítingu „cena Jozefa Pribilinca“ v chôdzi na 1000m v kategórii mladšieho žiactva sa umiestnila na 3. mieste.

Tereza VESELÁ
Plavecký klub MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: Na jesenných majstrovstvá stredoslovenskej oblasti v dňoch 5.- 6.11.2016 v Han­dlovej sa v disciplíne 100 m znak umiestnila na 2. mieste a v disciplíne 200 m motýlik tiež na 2. mieste. Na jarných majstrovstvách stredoslovenskej oblasti dňa 14.5.2016 v Žiline sa v disciplíne 100 m motýlik umiestnila na 3. mieste. V krajskej pohárovej súťaži „Banskobystrický plavecký pohár“ ( má 5 kôl) bola 2× druhá a 4× tretia.

Samuel URGELA, Viktor TATÁR, Adrián PIVARČI
Futbalový klub POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
Dosiahnuté výsledky : Sú členmi Regionálneho výberu Stredoslovenského futbalového zväzu v kategórii U14. Regionálny výber SsFZ je najvyšší možný výber hráčov v kategórii U14 na Slovensku. Až vo vyšších kategóriách je celoslovenská reprezentácia. Menovaní hráči sú už teraz v hľadáčiku špičkových domácich, ale aj zahraničných klubov.

Veronika VIGLAŠSKÁ
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Súťaží v športovom zápase KUMITE. Spolu získala 7 medailových umiestnení
Dosiahnuté výsledky: 2. miesto na majstrovstvách Slovenska Goju Ryu asociácie karate v Košiciach, 3. miesto na majstrovstvách Európy Shito ryu asociácie karate v Nových Zámkoch, 1. miesto na majstrovstvách Slovenska Shito ryu asociácie karate v Šuranoch, 1. miesto v Stredoslovenskom pohári mládeže vo Zvolene.

Karin HANÁKOVÁ
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Súťaží v športovom zápase KUMITE dorastenky. Spolu získala 10 medailových umiestnení
Dosiahnuté výsledky: 3. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v Trnave, 2. miesto na majstrovstvách Európy Shito ryu asociácie karate v Nových Zámkoch, 1. miesto na majstrovstvách Slovenska Shito ryu asociácie karate v Šuranoch, 1. miesto na 2. kole Slovenského pohára v Nitre, 2. miesto na majstrovstvách kraja v Trstenej.

Timotej ZIMAN
Futbalový klub POHRONIE
Dosiahnuté výsledky: Je reprezentantom Slovenska v kategórii U15. Patrí do užšieho výberu Slovenskej reprezentácie v kategórii U15. Z nášho mesta sme mali síce veľa reprezentantov Slovenska (Škriniar, Kupec, Šimko, Tesák, Nemec), no do reprezentácie sa dostali z iných klubov. Timotej Ziman je prvý hráč v histórii klubu, ktorý sa dostal do Slovenskej reprezentácie ako kmeňový hráč FK POHRONIA Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

Nicol KOVÁČOVÁ
Atletický klub MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: Na majstrovstvách stredoslovenského kraja staršieho žiactva v behu na 1500 m na dráhe sa umiestnila na 1.mieste. Na halových majstrovstvách stredoslovenského atletického zväzu staršieho žiactva v behu na 1500 m sa umiestnila na 3. mieste a 3. miesto získala aj na majstrovstvách starších žiakov stredoslovenského atletického zväzu v cezpoľnom behu. Na halových majstrovstvách Slovenska staršieho žiactva v behu na 1500m sa umiestnila na 4. mieste.

Erik SKLENKA
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Súťaží v športovom zápase KUMITE dorastenci. Spolu získal 7 medailových umiestnení
Dosiahnuté výsledky: 3. miesto oficiálnych na majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v Trnave, 1. miesto na majstrovstvách kraja v Trstenej, 3. miesto na Kachican cupe v Nitre, 2. miesto na Memoriály J.Juháňáka v Žiar nad Hronom, 2. miesto na Oravskom pohári jednotlivcov

Simona ZÁHORCOVÁ
Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom
V sezóne 2016 pretekala v kategórii starších žiačok v disciplínach cestná cyklistika a cyklokros.
Dosiahnuté výsledky: 3. miesto v konečnom hodnotení Slovenského pohára v cestnej cyklistike mládeže, 4. miesto na majstrovstvách Slovenska v časovke jednotlivcov dňa 30.7.2016 Čuňove, 6. miesto na majstrovstvách Slovenska v časovke do vrchu dňa 12.9.2016 na Martinských holiach, 5.miesto na majstrovstvách Slovenska v časovke dvojíc. Výrazným podielom sa pričinila o celkové 2.miesto Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom v konečnom hodnotení dlhodobej súťaže Slovenského pohára mládeže v cestnej cyklistike. Pre sezónu 2017 zaradená do reprezentačného výberu kadetiek Slovenska v cestnej cyklistike.

Šimon VESELÝ
Plavecký klub MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: Na jesenných majstrovstvách stredoslovenskej oblasti v dňoch 5.- 6.11.2016 v Han­dlovej sa v disciplíne 50 m prsia, 100m prsia a 200 m prsia umiestnil na 2. mieste. V krajskej pohárovej súťaži „Banskobystrický plavecký pohár“ ( má 5 kôl) bol 1× prvý, 4× druhý a 5× tretí.

Marek KUKUČKA
Stolnotenisový klub MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: Na majstrovstvách kraja v kategórii staršie žiactvo, ktoré sa konali v Hliníku nad Hronom sa v dvojhre umiestnil na 1.mieste s vo štvorhre tiež na 1. mieste.

Zdenko VANKA
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Súťaží v športovom zápase KUMITE kadeti. Spolu získal 16 medailových umiestnení
Dosiahnuté výsledky: 3. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v Trnave, 2. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska družstiev v Trnave, 1. miesto na majstrovstvách Európy Shito ryu asociácie karate v Nových Zámkoch, 2. miesto na majstrovstvách Slovenska Shito ryu asociácie karate v Šuranoch, 3. miesto na majstrovstvách Slovenska Goju Ryu asociácie karate v Košiciach, 3. miesto Polish open v Bialsko-Bialej, 3. miesto na Európskom pohári Grand prix Slovakia v Bratislave, 1. miesto na Grand Prix Žilina.

Ema BARANČOKOVÁ
Plavecký klub MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: Na jesenných majstrovstvách stredoslovenskej oblasti v dňoch 5.- 6.11.2016 v Han­dlovej v disciplíne znak 50 m a znak 200 m sa umiestnila na 1. mieste a získala titul majster stredoslovenskej oblasti. Na jesenných majstrovstvách stredoslovenskej oblasti – dlhé trate dňa 15.10.2016 v Ban­skej Štiavnici sa na 1500 m voľný spôsob umiestnila na 3. mieste. V krajskej pohárovej súťaži „Banskobystrický plavecký pohár“ ( má 5 kôl) bola 4× prvá, 7× druhá a 5× tretia.

Tanečný pár Jaroslav IHRING a Natália VARECHOVÁ
TŠK Stella Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky : Sú držiteľmi triedy „S“ a v roku 2016 obsadili na Majstrovstvách Slovenska v desiatich tancoch 6. miesto, na Majstrovstvách Slovenska v štandardných aj v latinskoame­rických tancoch si vytancovali 5. miesto v kategórii mládež. Vďaka týmto skvelým výsledkom boli zaradení do reprezentačného tímu Slovenska. Reprezentovali Slovensko i Žiar nad Hronom na mnohých medzinárodných súťažiach doma i v zahraničí. Najväčším úspechom uplynulého roka je júlová účasť na Majstrovstvách sveta v štandardných tancoch, ktoré sa konali v japonskom Kitakyshu, kde si vytancovali 50. miesto. V Slovenskom pohári, spomedzi viac ako 60 párov v roku 2016 skončili v štandardných tancoch na 9. mieste a v latinskoame­rických tancoch na 12. mieste.

Adam FOLTÁN
Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom
V sezóne 2016 pretekal v kategórii kadetov v disciplínach cestná cyklistika a cyklokros. Je reprezentantom Slovenska v cestnej cyklistike.
Dosiahnuté výsledky: 3. miesto v konečnom hodnotení Slovenského pohára mládeže v cestnej cyklistike, 8. miesto na M-SR v časovke jednotlivcov Dňa 31.7.2016 v Čuňove, 8. miesto na M-SR v cestnom preteku jednotlivcov dňa 16.8.2016 v Čer­venom Kameni, 7. miesto na M-SR v časovke do vrchu dňa 12.9.2016 na Martinských holiach. Je členom družstva kadetov MŠK , ktorí získali na M-SR v časovke družstiev 2. miesto 28.8.2016 Teplička nad Váhom. Na majstrovstvách Slovenska v cyklokrose dňa 4.12.2016 v Krupine získal 4. miesto. Reprezentoval SR na Medzinárodných etapových pretekoch „ 40.ročník Závodu míru nejmladších“, kde skončil na 17.mieste a reprezentoval Slovensko na neoficiálnych Majstrovstvách Európy kadetov–31. ročník „RADJUGENDTOUR“, kde sa umiestnil na 17. mieste. Výrazným podielom sa pričinil o celkové 2.miesto Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom v konečnom hodnotení dlhodobej súťaže Slovenského pohára mládeže v cestnej cyklistike. Pre sezónu 2017 zaradený do reprezentačného výberu juniorov Slovenska v cestnej cyklistike.

Barbora KUPČIOVÁ
Volejbalový klub MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: Hráčka Barbara Kupčiová začala s volejbalom v prípravke VK MŠK v desiatich rokoch. Postupne sa prepracovala až do družstva junioriek, ktoré v tom čase hralo 1. ligu. Vzhľadom na svoj talent hrala vždy o jednu alebo dve vekové kategórie vyššie. V drese VK MŠK absolvovala po dva roky majstrovstvá SR kadetiek. Hlavne na majstrovstvách SR, ktoré sa konali v Žiari nad Hronom, patrila k najväčším oporám a ťahúňom celého družstva. Momentálne už druhú sezónu pôsobí v extraligovom klubu COOP Nitra a zároveň je členkou slovenského reprezentačného výberu U-18. Hráva na poste smečiarky. V Nitre striedavo hrá extraligu žien a prvú ligu junioriek.

Milan LAUROV
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Súťaží v športovom zápase KUMITE juniori. Je členom reprezentačného výberu Slovenska a získal celkove 7 medailových umiestnení
Dosiahnuté výsledky: 3. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v Trnave, 2. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska družstiev v Trnave, 3. miesto na Európskom pohári Grand prix Slovakia v Bratislave, 2. miesto na 2. kole Slovenského pohára v Nitre.

Nikolas KOŇARIK
Tenisový klub MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: Na majstrovstvách Slovenska družstiev v dňoch 21.-23.8.2016 v Bra­tislave získal s družstvom z LTC Lieskovec 6. miesto. Na zimných halových majstrovstvách Stredoslovenského kraja(oblasti) v dvojhre, ktoré sa konali v dňoch 17.-20.12.2016 v Li­eskovci získal 3. miesto.

Martin VLČÁK
Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: V sezóne 2016 pretekal za kategóriu juniorov v disciplínach cestná cyklistika. Je reprezentantom Slovenska v cestnej cyklistike. 3.miesto v dlhodobej súťaži Slovenského pohára v cestnej cyklistike, 3. miesto na Majstrovstvách Slovenska v časovke do vrchu dňa 12.9.2016 na Martinských holiach, 3. miesto na Majstrovstvách Slovenska v časovke jednotlivcov dňa 23.6.2016 v Kyjove. Je členom družstva juniorov MŠK , ktorí získali na M-SR v časovke družstiev dňa 28.8.2016 v Te­pličke nad Váhom 3. miesto. Reprezentoval Slovensko v pretekoch Svetového pohára juniorov ( Ncup ). Reprezentoval Slovensko na Majstrovstvách Európy dňa 16.9.2016 (Plumenec-Francúzsko), kde sa umiestnil na 56.mieste. Výrazným podielom sa pričinil o celkové 2.miesto Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom v konečnom hodnotení dlhodobej súťaže Slovenského pohára mládeže v cestnej cyklistike. V sezóne 2017 je člen profesionálneho kontinentálneho tímu Dukla Banská Bystrica a je zaradený do reprezentačného výberu mužov U23 Slovenska.

Adrián FOLTÁN
Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: V sezóne 2016 pretekal v kategórii juniorov v disciplíne – cestná cyklistika. Je juniorským reprezentantom Slovenska v cestnej cyklistike.
Dosiahnuté výsledky: 4. miesto v konečnom hodnotení Slovenského pohára juniorov v cestnej cyklistike 2016. Člen družstva juniorov MŠK, ktorí získali na majstrovstvách Slovenska v Tepličke nad Váhom v časovke družstiev 3. miesto. Reprezentoval Slovensko v pretekoch Svetového pohára juniorov ( Ncup ) so ziskom svetových bodov. Reprezentoval Slovensko na Majstrovstvách Európy ( 16.9.2016 Plumenec – Francúzsko), kde obsadil 73. miesto. Reprezentoval Slovensko na Majstrovstvách Sveta 14.10.2016 Doha – Qatar, kde sa umiestnil na 38. mieste. Výrazným podielom sa pričinil o celkové 2.miesto Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom v konečnom hodnotení dlhodobej súťaže Slovenského pohára mládeže v cestnej cyklistike. V sezóne 2017 je členom profesionálneho kontinentálneho tímu Dukla Banská Bystrica a je zaradený do reprezentačného výberu mužov U23 Slovenska.

Viera LUKÁČOVÁ
Klub vodáctva a raftingu MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky : Na 13. ročníku vodáckeho podujatia Granus Cup, ktorý sa konal v Kalnej nad Hronom dňa 1.10.2016 v ka­tegórii C2 obsadila vo svojej kategórii 2 × 1. miesto. Zúčastnila sa na vodáckom podujatí – Cvrčovický džbánek, ktorý organizoval Ichtiandr Cvrčovice, Svaz vodáku Moravy a Slezka a vo svojej kategórii P/pramicce/ 2 sa umiestnila 2 x na 1. mieste a 1× na 3. mieste.

Michal HOLIC
Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom
V sezóne 2016 pretekal v kategórii mladších žiakov v disciplínach cestná cyklistika a cyklokros.
Dosiahnuté výsledky: 1. miesto na majstrovstvách Slovenska v časovke dvojíc dňa 28.8.2016 v Te­pličke nad Váhom, 3. miesto v konečnom hodnotení Slovenského pohára v cestnej cyklistike mládeže, 3. miesto na majstrovstvách Slovenska v časovke jednotlivcov dňa 30.7.2016 v Čuňove, 5. miesto na majstrovstvách Slovenska v cestnom preteku jednotlivcov dňa 31.7.2016 v Čer­venom Kameni. 4. miesto na majstrovstvách Slovenska v časovke do vrchu dňa 12.9.2016 na Martinských holiach. Výrazným podielom sa pričinil o celkové 2.miesto Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom v konečnom hodnotení dlhodobej súťaže Slovenského pohára mládeže v cestnej cyklistike.

Ocenenie Športový kolektív 2016

Basketbalové družstvo mladších žiakov „U13“ MŠK Žiar nad Hronom
Na majstrovstvách Slovenska, ktoré sa konali v dňoch 20.-22. mája 2016 v Žiari nad Hronom družstvo mladších žiakov sa umiestnilo na 2. mieste. O úspech sa pričinili: hráči: Boris Balogh, Juraj Kret, Patrik Ďurica, Martin Holic, Matej Bobok, Tomáš Baláž, Marián Sirotný, Adam Dekýš, Patrik Herich, Marcus Ziman, Michal Kosmeľ, Richard Kosmeľ, Adam Galko, Matej Tončík tréner: Mgr. Norbert Nagy, asistent: Ladislav Balogh, prezident klubu: Mgr. Ján Valent

Kolektív- U14 – Futbalový klub POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
V základnej časti súťažného ročníka 2015/2016 (I. liga mladších žiakov) sa umiestnili na 3.mieste. V nadstavbovej časti súťažného ročníka 2015/2016 (I. liga mladších žiakov) sa umiestnili na 1.mieste a v jesennej časti súťažného ročníka 2016/2017, U14 (I. liga starších žiakov) sú na 3.mieste.
Zloženie družstva: Žember Július Daniel, Pivarči Adrián, Tatár Viktor, Kukučka Tomáš, Krčmár Martin, Krištof Dávid, Beňo Radoslav, Urgela Samuel, Rajčan Samuel, Hric Jakub, Rosenberg Jakub, Skučka Matúš, Bohuš Daniel, Foltán Ľubomír, Šuster Martin, Ščepko Sebastián, Sučák Michal Milan, Netolický Marek, Novosad Samuel, Beran Marko, tréner: Rastislav Urgela, asistent: Róbert Henžel, výkonný riaditeľ FK: Ing. Mgr. Rastislav Štanga

Mladšie žiačky Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom
Na oficiálnych Majstrovstvách Slovenska v Poprade sa mladšie žiačky umiestnili na 2. mieste.
Zloženie družstva: Ivana Gahírová, Bibiana Černáková, Radka Kučerová, Ariana Nikolete Čela, prezident klubu: Ľubomír Striežovský

Juniori Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom
Na oficiálnych Majstrovstvách Slovenska v Trnave sa družstvo juniorov umiestnilo na 2.mieste.
Zloženie družstva: Michal Výrostko, Milan Laurov, Zdenko Vanka, prezident klubu: Ľubomír Striežovský

**Štafeta Atletického klubu MŠK Žiar nad Hronom **
Na majstrovstvách Stredoslovenského atletického zväzu ml žiakov a prípraviek sa štafeta umiestnila na 3. mieste.
Zloženie družstva: Natália Bieliková, Johana Briešková, Lenka Líškayová, Mia Marčišinová, prezident klubu: Adam Pajunk

Volejbalové družstvo VETERÁNOV Žiar nad Hronom
Na medzinárodných majstrovstvách Slovenska mužov a žien v Kežmarku sa volejbalové družstvo umiestnilo na 2. mieste.
Zloženie družstva: MUDr. Ladislav Kukolík, Otto Šimonovič, Dušan Bartalský, Jáger Miroslav, Tomčáni Ján, Emanuel Hukel, Ján Hukel, Róbert Píša, kapitán družstva: MUDr. Ladislav Kukolík

Majstri Slovenska, Európy – súťaž jednotlivcov

Viktória SNOPKOVÁ
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: Súťaží v športovom zápase KUMITE dorastenky. Spolu získala 12 medailových umiestnení. 1. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v Trnave, 3. miesto na majstrovstvách Slovenska Goju Ryu asociácie karate v Košiciach, 2. miesto na Európskom pohári Grand prix Slovakia v Bratislave, 1. miesto na 3. kole Slovenského pohára v Myjave, 2. miesto na Grand Prix Žilina

Aris Nikolas ČELA
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Súťaží v športovom zápase KUMITE dorastenci. Spolu získal 17 medailových umiestnení
Dosiahnuté výsledky: Víťaz Slovenského pohára za rok 2016. 1. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v Trnave. 1. miesto na Svetovom pohári mládeže v Hradci Králové, 1. miesto na Európskom pohári Grand prix v Bratislave, 1. miesto na 1. kole Slovenského pohára v Sabinove, 1. miesto na 2. kole Slovenského pohára v Nitre, 1. miesto na majstrovstvách kraja v Trstenej, 1. miesto na Budapest open v Budapešti, 2. miesto Croatia open v Rijeke, 3. miesto Polish open v Bialsko-Bialej, 1. miesto na Grand Prix Žilina

Nina JELŽOVÁ
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Súťaží v športovom zápase KUMITE juniorky. Spolu získala 17 medailových umiestnení. Je členkou reprezentačného výberu Slovenska a reprezentovala nás na ME 2016 na Cypre.
Dosiahnuté výsledky: Víťazka Slovenského pohára za rok 2016. 9. miesto na majstrovstvách Európy Juniorov, kadetov a U 21 na Cypre, 1. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v Trnave, 1. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska družstiev v Trnave, 1. miesto na Golden Belt v Srbsku, 3. miesto na Budapest open v Budapešti, 2. miesto na Polisch open v Poľsku, 3. miesto na Svetovom pohári mládeže v Hradci Králové, 1. miesto na Európskom pohári Grand prix v Bratislave, 1. miesto na 1. kole Slovenského pohára v Sabinove, 2. miesto na 2.kole Slovenského pohára v Nitre

Natália RAJČANOVÁ
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Súťaží v športovom zápase KUMITE kadetky. Spolu získala 13 medailových umiestnení. Je členka reprezentácie Slovenska v kategórii kadetky.
Dosiahnuté výsledky: Víťazka Slovenského pohára za rok 2016. 1. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v Trnave, 1. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska družstiev v Trnave, 1. miesto na majstrovstvách Slovenska Goju Ryu asociácie karate v Košiciach, 2. miesto na majstrovstvách Európy Shito ryu asociácie karate jednotlivcov v Nových Zámkoch, 3. miesto na majstrovstvách Európy Shito ryu asociácie karate družstiev v Nových Zámkoch, 2. miesto na majstrovstvách Slovenska Shito ryu asociácie karate v Šuranoch, 3. miesto Croatia open v Rijeke, 3. miesto Polish open v Bialsko-Bialej

Michal VÝROSTKO
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Súťaží v športovom zápase KUMITE juniori. Spolu získal 13 medailových umiestnení. Je členom reprezentačného výberu Slovenska.
Dosiahnuté výsledky: 1. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v Trnave, 2. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska družstiev v Trnave, 1. miesto na majstrovstvách Európy Shito ryu asociácie karate jednotlivcov v Nových Zámkoch, 2. miesto na majstrovstvách Európy Shito ryu asociácie karate družstiev v Nových Zámkoch, 2. miesto na majstrovstvách Slovenska Shito ryu asociácie karate v Šuranoch, 3. miesto na Európskom pohári Grand prix v Bratislave

Dominika VEISOVÁ
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Súťaží v športovom zápase KUMITE juniorky. Spolu získala 15 medailových umiestnení. Je reprezentantkou Slovenska a reprezentovala nás na ME 2016 na Cypre.
Dosiahnuté výsledky: Víťazka Slovenského pohára za rok 2016. 3. miesto na majstrovstvách Európy Juniorov, kadetov a U 21 na Cypre, 1. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v Trnave, 1. miesto na oficiálnych majstrovstvách Slovenska družstiev v Trnave, 1. miesto na majstrovstvách Európy Shito ryu asociácie karate jednotlivcov v Nových Zámkoch, 1. miesto na majstrovstvách Európy Shito ryu asociácie karate družstiev v Nových Zámkoch, 3. miesto na majstrovstvách Slovenska Shito ryu asociácie karate v Šuranoch, 3. miesto na Svetovom pohári mládeže v Hradci Králové, 1. miesto na Európskom pohári Grand prix v Bratislave 2. miesto na Budapest open v Budapešti, 2. miesto na Polisch Open v Poľsku v Bialsko-Bialej, 1. miesto na Golden Belt v Srbsku.

Lukáš MUHA
Atletický klub MŠK Žiar nad Hronom
Dosiahnuté výsledky: 2. miesto na majstrovstvách Slovenska v cezpoľnom behu, 2. miesto na majstrovstvách Slovenska juniorov v behu na 800m, 3. miesto na halových majstrovstvách Slovenska juniorov v behu na 800m, 1.miesto na majstrovstvách juniorov stredoslovenského atletického zväzu v cezpoľnom behu, 2. miesto na halových majstrovstvách stredoslovenského atletického zväzu juniorov v behu na 400 m. Na školských majstrovstvách Slovenska v atletike na dráhe v Banskej Bystrici v behu na 400 m skončil na 3. mieste, v behu na 800 m na 2. mieste. Na školských majstrovstvách Slovenska v cezpoľnom behu v Liptovskom Mikuláši sa umiestnil na 1. mieste a získal titul majster Slovenska. V priebežných slovenských tabuľkách je Lukáš na druhom mieste v behu na 800 m. Lukáš ako reprezentant SR si v závere sezóny vybojoval účasť na majstrovstvách Európy juniorov v cezpoľnom behu v Talianskom Chiu.

Ocenenie Športový kolektív – Majstri Slovenska

Basketbalové družstvo žiakov MŠK Žiar nad Hronom
Na majstrovstvách Slovenska v Spišskej Novej Vsi sa družstvo žiakov umiestnilo na 1.mieste a získali titul majstri Slovenska.
Zloženie družstva: hráči: Marek Novák ,Hugo Kucej, Marek Grochal, Maxim Matuška, Matej Golebiowski, Jakub Švec, Richard Truben, Juraj Greguš, Jakub Babiak, Pavel Király, Adam Lehotský, Samuel Barcík, Štefan Bajnok, Boris Balogh, Juraj Kret tréner: Mgr. Juraj Horváth, asistent: Mgr. Tomáš Fábry, prezident klubu: Mgr. Ján Valent

Juniorky Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom
Na oficiálnych majstrovstvách Slovenska v Trnave sa družstvo junioriek umiestnilo na 1.mieste a získali titul Majstri Slovenska
Zloženie družstva: Nina Jelžová, Dominika Veisová, Natália Rajčanová, Kornélia Bugárová, prezident klubu: Ľubomír Striežovský

Mladší žiaci Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom
Na majstrovstvách Slovenska v časovke dvojíc v Tepličke nad Váhom sa družstvo žiakov umiestnilo na 1. mieste a získali titul Majstri Slovenska. Zloženie družstva: Michal Holic, Rastislav Paulík, prezident klubu: Ing. Milan Veselý, MBA

Kolektív žiakov Tanečno športového klubu STELLA Žiar nad Hronom
Na majstrovstvách Slovenska, ktoré sa konali v Žiari nad Hronom sa žiaci v kolektívnych choreografiách s choreografiou A ZAS A ZNOVA umiestnil na 1.mieste a získali titul Majstri Slovenska.
Tanečné páry – zoznam: Soňa Herková, Natália Kutišová, Filip Gáfrik – Ema Kollárová, Martin Žňava – Kristína Begániová, Patrik Franta – Timea Turčanová, Marek Vančišin – Lucia Boboková, Adam Dobrovič – Natália Arvayová, Alex Kmeť – Michaela Hricová, Luca Preisser – Mária Pizzolato, tréner a choreograf: Ing. Stella Víťazková, Mgr. Petra Víťazková, predseda OZ TŠK Stella: Ing. Miroslav Víťazka

Kolektív „TANEČNICE“ Tanečno športového klubu STELLA Žiar nad Hronom
Na majstrovstvách Slovenska, ktoré sa konali v Žiari nad Hronom sa TANEČNICE v kolektívnych choreografiách s choreografiou CARILIO DE NOITE umiestnili na 1.mieste a získali titul Majstri Slovenska.
Tanečné páry – zoznam: Martina Krnáčová, Romana Mokáňová, Laura Bugajová, Monika Reginová, Natália Víťazková, Martina Molnárová Dominika Krčmárová, Sofia Gelienová, tréner a choreograf: Ing. Stella Víťazková, Mgr. Petra Víťazková, predseda OZ TŠK Stella: Ing. Miroslav Víťazka

Kolektív „DOSPELÝCH“ Tanečno športového klubu STELLA Žiar nad Hronom
Na majstrovstvách Slovenska, ktoré sa konali v Žiari nad Hronom sa v kolektívnych choreografiách s choreografiou BEATLES OPÄŤ NA SCÉNE umiestnili na 1.mieste a získali titul Majstri Slovenska.
Tanečné páry – zoznam: Stanislav Kubáň – Zuzana Prausová, Jaroslav Ihring – Natália Varechová, Martin Kollár – Dominika Krčmárová, Tomáš Legíň – Tamara Rozembergová, Andrej Hric – Soňa Herková, Marek Mokáň – Sofia Gelienová, tréner a choreograf: Ing. Stella Víťazková, Mgr. Petra Víťazková, predseda OZ TŠK Stella: Ing. Miroslav Víťazka

Ocenenie Tréner mesta Žiar nad Hronom 2016

Mgr. Ľubomír STRIEŽOVSKÝ
KARATE klub MŠK Žiar nad Hronom P. Striežovský je hlavným trénerom Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom. Je držiteľom majstrovského stupňa technickej vyspelosti 4. dan. Bývalý výborný zápasník KUMITE a cvičenec súborných cvičení KATA. Je niekoľkonásobným majstrom kraja, víťaz Slovenského pohára a dvojnásobný akademický majster Slovenska v športovom zápase a v súborných cvičeniach KATA. Vychoval niekoľko desiatok reprezentantov Slovenska, medailistov z majstrovstiev Európy a sveta. Za všetkých spomeňme – Dominiku Tatárovú, Dominiku Veisovú, Ninu Jelžovú, Michala Výrostku, Milana Laurova a ďalších. Je členom výkonného výboru Stredoslovenského a Slovenského zväzu karate. V súčasnosti trénuje športových zápasníkov a prípravku karate klubu.

Jozef JELŽA
CK MŠK Žiar nad Hronom
P. Jelža je trénerom prípravky a mladších žiakov Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom. Od roku 2006 vykonával funkciu asistenta hlavného trénera Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom. V sezóne 2015 pôsobil tiež vo funkcii reprezentačného trénera juniorov Slovenska v cestnej cyklistike. V súčasnosti je tréner kategórie mini a mladších žiakov. Pod jeho vedením získali mladší žiaci Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom druhé miesto v dlhodobej súťaži Slovenského pohára mládeže v cestnej cyklistike a dvojica Michal Holic a Rastislav Paulík sa stali Majstrami SR v časovke dvojíc. Ako tréner sa nemalou mierou pričinil o celkové druhé miesto Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom v dlhodobej súťaži Slovenského pohára mládeže v cestnej cyklistike.

Ing. Štefan STRIPAJ
TENISOVÝ klub MŠK Žiar nad Hronom
Od roku 2009 do októbra 2016 zastaval funkciu prezidenta Tenisového klubu a zároveň sa začal venovať mládeži, obnovil súťaž družstiev mladších žiakov, starších žiakov a dorastencov. V nemalej miere sa zaslúžil o to, aby tenisové kurty na plážovom kúpalisku plnili svoj účel – hral sa na nich tenis.

Ing. Štefan MUHA
Atletický klub MŠK Žiar nad Hronom
Po ukončení úspešnej športovej kariéry v Dukle Banská Bystrica a v Dukle Praha ako reprezentant Československa v atletike pokračoval v trénerskej a pedagogickej činnosti od roku 1993 na Cirkevnej ZŠ v Žarnovici kde jeho zverenci získali dva tituly majstra Slovenska jeden sa nominoval na Európsky šampionát mládeže. Trénersky úspešne pokračoval aj na svojom novom pôsobisku na Základnej škole v Župkove, kde jeho zverenec získal 5 titulov majstra Slovenska, ale aj vytvoril dva Slovenské rekordy v behu na 1000 m a 2000 m prekážky. Škola získala 4 tituly Škola roka. V Základnej škole Horná Ždaňa sa pričinil o opätovné otvorenie úspešného podujatia Behu Oslobodenia a zisku titulu Škola roka. Jeho súčasné pracovisko je Základná škola P. Jilemnického v Žiari nad Hronom, kde sa pričinil o znovu otvorenie športových tried a ZŠ získala 2 tituly Škola roka na Slovensku. Venoval sa atletickej príprave svojho syna Lukáša, ktorý sa svojimi výsledkami dostal až do reprezentácie Slovenska a nominoval sa na Európsky šampionát v Taliansku. Patrí medzi organizátorov niekoľko športových podujatí v meste Žiar nad Hronom – ako je Žiarsky mestský polmaratón, Beh oslobodenia, Beh SNP, cyklistické majstrovstvá Slovenska juniorov, Sagan Tour a v súčasnosti zabezpečuje organizovanie školských majstrovstiev Slovenska v basketbale žiačok.

Ocenenie dlhoročných funkcionárov, trénerov a pracovníkov v oblasti športu v meste Žiar nad Hronom

Stanislav KYTKA
Klub vodáctva a raftingu MŠK Žiar nad Hronom Bývalý manažér klubu a jeden zo zakladateľov vodákov v Žiari nad Hronom. V roku 1982 bol zakladajúcim členom vodáckeho krúžku pri základnej organizácie Zväzarm Kysličnikáreň. Od roku 1994 sa stal klub samostatným, v roku 1996 pôsobil ŠK ZSNP a od rok 2003 je členom MŠK Žiar nad Hronom. P. Kytka zastával v klube všetky funkcie od manažéra až po prezidenta klubu. Bol organizátorom viacero vodáckych pretekov – Raft Pieniny 12×, Hronský vodácky Maratón 17×, pre zväz vodáctva a raftingu organizoval 2× majstrovstvá Slovenska v raftingu. Za jeho pôsobenia klub získal niekoľko popredných umiestnení: Družstvo žien bolo 2× druhé na majstrovstvách Slovenska v raftingu, boli niekoľkonásobné majsterky Slovenska vo vodáckom viacboji P5 ( z toho kategória mužov bola 2×), starší žiaci boli víťazmi medzinárodných pretekov ČR a SR. V roku 2015 ukončil aktívnu činnosť. V súčasnosti je čestným členom a rozhodcom. Primátor mesta Žiar nad Hronom udeľuje p. Stanislavovi Kytkovi „ĎAKOVNÝ LIST“ za celoživotnú prácu, angažovanosť a osobný prínos pre rozvoj vodáctva v meste Žiar nad Hronom.

Ľudovít FRANKO
Volejbalový klub MŠK Žiar nad Hronom
P. Franko od roku 1952 do r. 1956 hrával volejbal ako žiak vo Vrábloch a v rokoch 1956 – 1958 vo Svite. V roku 1963 prišiel do Žiaru nad Hronom kde sa rekreačne venoval volejbalu a iným športom. V roku 1976 získal IV. Kvalifikačnú triedu trénera vo volejbale a pomáhal p. Utešenému pri zakladaní žiackeho družstva, ktoré následne aj trénoval. V roku 1979 získal III. trénerskú triedu volejbalu a pomáhal pri trénovaní prípravky na II. ZŠ v Žiari nad Hronom. V roku 1981 pôsobil pri družstve mladších dorasteniek, ktoré skončilo na krajských majstrovstvách na 2. mieste. Od roku 1982 – 1987 trénoval žiacke družstvá a vrcholom bol postup na majstrovstvá ČSSR v roku 1987 v Hradci Králové, kde skončili na 4. mieste. Od roku 1987 – 1998 trénoval žiacke družstvá a prípravku. Vrcholom činnosti v roku 1997 bol postup dorasteniek do 1. dorasteneckej ligy a 5. miesto na majstrovstvách Slovenska v kategórii starších žiačok. Od roku 1998 znovu trénoval športovú triedu, mladšie žiačky a učil volejbalovú abecedu najmladšie nádeje. V sezóne 2002 – 2003 bol asistentom v extralige žien, ktoré skončili na 5. mieste. V ďalších rokoch opäť pôsobil pri mládežníckych družstvách. V roku 2009 ako asistent trénera obsadil s juniorkami 5. miesto na majstrovstvách Slovenska a v tom istom roku ukončil aktívnu činnosť. Primátor mesta Žiar nad Hronom udeľuje p. Ľudovítovi Frankovi „ĎAKOVNÝ LIST“ za celoživotnú prácu, angažovanosť a rozvoj ženského volejbalu v meste Žiar nad Hronom

Ondrej MOLNÁR
Atletický klub MŠK Žiar nad Hronom
P. Molnár začal pracovať v atletickom klube v roku 1968 a pôsobil v klube až do roku 1998. Bol aktívnym pretekárom atletiky už od žiackych kategórií až do 25 rokov. Získal viackrát titul Majster okresu a medaile získaval aj zo súťaží z majstrovstiev kraja. V dorasteneckej kategórii bol Majster ČSSR stredoškolskej mládeže v behu na 100m, 200m a v skoku do diaľky. Bol v širšom výbere juniorskej reprezentácie ČSSR v behu na 100m. V roku 1969 – 1971 bol členom a reprezentantom prvoligového armádneho strediska. Dukla Banská Bystrica, od roku 1971 – 1974 reprezentoval TJ ZSNP Žiar nad Hronom v III. slovenskej atletickej lige, V rokoch 1974 – 1975 pretekal za TJ ZVL Žilina a v roku 1975 ukončil aktívnu pretekársku kariéru a venoval sa už len trénerskej činnosti. Medzi najúspešnejších zverencov patrili Rastislav Zaťko, Pavel Obertáš, Dušan a Marek Balážovci, Anita Dirigáčová, Roman Bielik a jeho synovia Maroš Molnár / bronzová medaila na majstrovstvách Slovenska žiakov/ a Martin Molnár. Najväčšie úspechy dosiahol s pretekárkou Luciou Ivanovou, ktorá bola 8-násobná juniorská a dorastenecká majsterka Slovenska v behu na 100m, 200m a v skoku do diaľky a bola finalistkou juniorských halových majstrovstiev Európy v skoku do diaľky/. Mladší syn Martin Molnár bol 7-násobný majster Slovenska v behu 100 a 200m. Obaja Lucia Ivanová a Martin Molnár boli juniorskí aj seniorskí reprezentanti Slovenska vo svojich disciplínach. Tri roky kondične pripravoval ženské družstvo futbalistiek, ktoré získali 2× titul Majsterky Slovenska a 1× boli vicemajsterky Slovenska. V súčasnej dobe sa individuálne venuje kondičnej príprave športovcom / basketbal, futbal, tenis, biatlon …/ Primátor mesta Žiar nad Hronom udeľuje p. Ondrejovi Molnárovi „ĎAKOVNÝ LIST“ za celoživotnú prácu, angažovanosť a osobný prínos pre rozvoj atletiky v meste Žiar nad Hronom.

Július VRBA
Stolnotenisový klub MŠK Žiar nad Hronom
P. Vrba prišiel do stolnotenisového oddielu ZSNP Žiar nad Hronom po absolvovaní Základnej vojenskej služby v roku 1965. Počas absolvovania Základnej vojenskej služby hrával súťažne stolný tenis za Duklu L. Mikuláš a Spoje Bratislava. V Žiari nad Hronom sa svojimi výkonmi ihneď začlenil do družstva, ktoré v zložení: Kmeťo, Vrba, Šurka, Ihring, Lipták., Hoffstadter hrávalo až do roku 1975 I. divíziu. ( 3. Najvyššia súťaž v SR ). Po autohavárii lídra mužstva p. Kmeťa prevzal na seba zodpovednosť za vedenie mužstva a úspešne ho viedol až do roku 1980, kedy bolo mužstvo stolných tenistov na krátke obdobie zrušené. Úspešne pomáhal k jeho obnoveniu v roku 1985 svojimi radami v organizácii činností a tiež svojimi výkonmi pri postupoch do vyšších súťaží. Momentálne v stolnotenisovom klube MŠK Žiar nad Hronom vypomáha v trénerskej činnosti s mládežou. Primátor mesta Žiar nad Hronom udeľuje p. Júliusovi Vrbovi „ĎAKOVNÝ LIST“ za celoživotnú prácu, angažovanosť a osobný prínos pre rozvoj stolného tenisu v meste Žiar nad Hronom.

Ján KLUČIAR
Žiar nad Hronom
Primátor mesta Žiar nad Hronom udeľuje p. Jánovi Klučiarovi „ĎAKOVNÝ LIST“ za celoživotnú prácu, angažovanosť a osobný prínos pre rozvoj žiackeho športu v meste Žiar nad Hronom.

Štefan VALENT
Hokejový klub MŠK Žiar nad Hronom
P. Valent prišiel do Žiaru nad Hronom v roku 1955, kde ukončil i základnú školu. Strednú školu absolvoval v Banskej Štiavnici na Strednej priemyselnej škole baníckej – odbor hutníctva. Pracoval v ZSNP /v závode Slovenského národného povstania/ v Žiari nad Hronom v závode Zlievareň, neskoršie v Rautenbachu v terajšom Nemak Slovakia a vo firme ABILITY v Kremnici. Popri zamestnaní sa venoval i športu. Od roku 1985 začal pracovať na poste trénera prípravky, neskoršie mladších a starších žiakov hokejového klubu ZSNP Žiar nad Hronom. V roku 1988 nastúpil na post predsedu hokejového klubu, kde vo funkcii pôsobil necelých 10 rokov. Za jeho pôsobenia v klube na poste predsedu hrali družstvá mladších a starších žiakov krajské majstrovstvá, dorast hral 2. ligu a muži majstrovstvá kraja. Neskoršie sa opäť začal venovať trénovaniu od prípravky žiakov a trénerskom poste prešiel všetkými vekovými kategóriami. V súčasnosti sa venuje k chalupárčeniu a zbieraniu húb. Primátor mesta Žiar nad Hronom udeľuje p. Štefanovi Valentovi „ĎAKOVNÝ LIST“ za celoživotnú prácu, angažovanosť a osobný prínos pre rozvoj hokeja v Žiari nad Hronom.

Ocenenie „In memoriam“

Miroslav Dubovský
Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Zakladajúci člen karate klubu v Žiari nad Hronom. Založil ho spolu s p. Masarikom v roku 1974, ako jeden z prvých klubov na Slovensku. Svoj život zasvätil rodine, vinárstvu a karate. Voľné chvíle rád trávil v Jabloňovciach, kde sa staral o vinohrad. V karate dosiahol 3. kyu, reprezentoval karate klub v súťažiach na úrovni okresu a kraja. Po skončení súťažnej kariéry sa venoval trénovaniu a neskoršie ako hospodár klubu zabezpečoval finančnú stránku klubu. Primátor mesta Žiar nad Hronom udeľuje p. Miroslavovi Dubovskému „ĎAKOVNÝ LIST – IN MEMORIAM“ za celoživotnú prácu, angažovanosť a osobný prínos pre rozvoj karate v meste Žiar nad Hronom.

Mgr. Gejza Nagy
Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom
Svoju nepretržitú 40 ročnú pedagogickú a trénerskú činnosť začal v roku 1966 na I.ZŠ v Žiari nad Hronom, kde sa s kolegami zaslúžil o vznik a rozvoj prvých športových basketbalových tried a tým aj o rozvoj basketbalu v meste Žiar nad Hronom. Objavil a vychoval veľa neskorších hráčov basketbalovej extraligy aj reprezentantov Slovenska. Okrem iných trénerských úspechov v žiackych a dorasteneckých kategóriách najväčším jeho trénerským úspechom bol zisk titulu Majster SSR a vicemajster ČSSR v kategórii starších žiakov v roku 1980. Po odchode na IV.ZŠ sa podieľal na znovuobnovení činnosti športových basketbalových tried a znovurozbehnutí žiarskeho basketbalu ako tréner aj riaditeľ školy. Primátor mesta Žiar nad Hronom udeľuje Mgr. Gejzovi Nagyovi „ĎAKOVNÝ LIST – IN MEMORIAM“ za celoživotnú prácu, angažovanosť a osobný prínos pre rozvoj basketbalu v meste Žiar nad Hronom.

Mgr. Štefan Baláž
Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom
Detstvo prežil v malebnej dedine Babiná, kde ho šport priťahoval už od ranného detstva. Nechýbal na žiadnych športových akciách, venoval sa hlavne atletike a futbalu. Basketbalová hra ho oslovila až po presťahovaní sa do Žiaru nad Hronom. Začal ho hrať počas štúdiá na strednej škole a pokračoval v tejto aktivite aj na vysokej škole Pedagogickej fakulte v Banskej Bystrici. V roku 1967 prišiel ako mladý pedagóg na I. ZŠ v Žiari nad Hronom. Okrem aktívnej hráčskej kariéry sa začal venovať aj trénerskej. V roku 1972 stál pri zrode prvých basketbalových tried. V tom období začali prvé veľké úspechy žiarskeho basketbalu. Spolu so svojim spolupracovníkom, trénerským kolegom a hlavne kamarátom Gejzom Nagyom sa podieľal na množstve výborných výsledkov. Keď spomenieme len umiestnenia na majstrovstvách Slovenska, tak sa v rokoch 1974, 1975, 1979, 1980 sa stali žiaci 1. ZŠ ich víťazmi, v roku 1978 skončili na 2. mieste, v rokoch 1971, 1974 a 1982 na 3. mieste. V roku 1980 získali 2. miesto na majstrovstvách ČSSR. V roku 1984 sa stal riaditeľom III. Základnej školy, neskôr pomáhal ako učiteľ IV. ZŠ obnoviť činnosť športových tried na tejto škole. Žiarska basketbalová verejnosť ho pozná aj ako úspešného trénera 1. ligy mužov. Trénerskej činnosti sa venoval takmer 40 rokov. Vychoval rad výborných hráčov, medzi patrí Tinák Miroslav, reprezentant SSR, Hrušovský Peter, reprezentant ČSSR, neskôr predovšetkým jeho syn Dušan, ktorý bol mládežnícky reprezentant ČSSR, neskôr aj seniorsky reprezentant SR. V súčasnosti po slovenských extraligových palubovkách behá ďalší z jeho zverencov Milan Žiak, hráč Košíc, v súčasnosti tiež reprezentant SR. Počas svojej dlhoročnej práce bol ocenený radom diplomov, medailí, pohárov. V roku 2006 získal svoje posledné ocenenie „Top tréner“. Primátor mesta Žiar nad Hronom udeľuje Mgr. Štefanovi Balážovi „ĎAKOVNÝ LIST – IN MEMORIAM“ za celoživotnú prácu, angažovanosť a osobný prínos pre rozvoj basketbalu v meste Žiar nad Hronom.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM