Martin Károly Kultúra

Žiarsky mikulášsky sprievod po novom

Pondelkový príchod Mikuláša na žiarske námestie, v produkcii Mestského kultúrneho centra /MsKC/, je v znamení noviniek. Organizátori vyzývajú Žiarčanov aby si priniesli lampióny, odrazky, baterky, či led svietidlá, pripravuje sa ŽIARivý sprievod. V p

Mikulášske slávnosti, spojené s rozsvietením vianočného stromčeka, prilákajú každoročne na Námestie Matice slovenskej, množstvo Žiarčanov. V tomto roku pripravilo MsKC viacero noviniek.

Program začína už o 15-tej hodine v Mestskom kultúrnom centre, kde si budú môcť deti zamaškrtiť, upiecť si vlastnú vianočnú oplátku, ozdobiť perník. Deti tu budú mať priestor aj na maľovanie obrázkov.

O 16-tej hodine, v Divadelnej sále MsKC zas deťom vianočný škriatok predvedie, ako vie čarovať s bublinami.

O 16:45 sa začína avizovaný ŽIARivý sprievod na Námestie MS. „Vyzývame všetkých, aby si so sebou na sprievod priniesli hocičo, čo svieti. Môžu to byť lampióny, baterky, led svietidlá. Deťom sa tento sprievod bude určite páčiť,“ tvrdí Alena Kršiaková, poverená vedením MsKC.

O 17– tej hodine sa sprievod dostane na Námestie MS, kde žiaci ZUŠ Z. Strnadovej – Parákovej predvedú predstavenie, „Ako chcel čert prekaziť Vianoce.“ „Som veľmi rada, že v tomto roku sa do mikulášskeho programu zapoja aj deti zo žiarskej ZUŠ-ky,“ dodáva Kršiaková.

Deti zo Žiaru a širokého okolia samozrejme neminie ani slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka, spojené s príchodom Mikuláša.

Miklulas ZH
1
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM