Barbara Dallosová Samospráva

Žiarsky futbalový štadión na pretrase: Radnica chce renovovať za státisíce, zatiaľ sú však ako náhradníci!

Ak by mesto opravilo a zmodernizovalo štadión v Parku Štefana Moysesa, náš áčkový tím by tak nemusel hrávať v Dolnej Ždani. Radnica sa v súčasnosti snaží získať na rekonštrukciu prostriedky. Počíta sa aj s iným scenárom.

Ilustračný obrázok k článku Žiarsky futbalový štadión na pretrase: Radnica chce renovovať za státisíce, zatiaľ sú však ako náhradníci!
Zdroj: TASR

Mestská športová hala práve prechádza rozsiahlou rekonštrukciou. Moderný športový stánok by sa z nej mal stať už onedlho. Len kúsok od nej však stojí futbalový štadión, ktorý by si rovnako zaslúžil opravu. Finančné prostriedky sa na ňu samospráva snaží získať. Jednou možnosťou je dotácia. Primátor Peter Antal avizuje, že mesto vyvíja aktivity, aby sa dostalo do skupiny miest, ktoré získajú dotáciu od vlády na modernizáciu futbalového štadióna.

Mesto je aktuálne podľa jeho slov v štádiu náhradníka, pretože Žiar nad Hronom pôvodne do tohto projektu modernizácie a výstavby futbalových štadiónov nebol vybraný. ,,V prípade, že niektoré mestá odstúpia od zámeru rekonštruovať štadióny, malo by to byť definitívne známe do konca marca, mohli by sme sa dostať do tejto skupiny," informoval Antal.

,,Naším zámerom je vytvoriť malý moderný futbalový štadión s kapacitou do 3000 divákov, tak ako je to naprojektované," priblížil hovorca mesta Martin Baláž. Keby sa to mestu podarilo, II. futbalová liga, ktorú FK Pohronie v súčasnosti hrá na štadióne v Dolnej Ždani, by sa hrávala na tomto štadióne. Súčasný žiarsky štadión je totiž podľa jeho slov veľmi rozľahlý a v zlom technickom stave je aj budova tribúny.

Ak sa mestu nepodarí získať takýmto spôsobom finančné prostriedky na opravu štadióna, do prác na rekonštrukcii futbalového stánku sa pustí aj z vlastných zdrojov, no v menšom rozsahu. ,,Nie v takom rozsahu, lebo to by sme si nemohli dovoliť projekt za 1,3 milióna, ale určite nejaké postupné rekonštrukcie na štadióne budeme robiť aj z mestských zdrojov," dodal Baláž s tým, že by išlo najmä o modernizáciu priestorov či posunutie trávnika bližšie k tribúne.

Čítajte tiež: Žiarskemu zimáku vraj svitá na lepšie časy: Uvažuje sa aj nad plánom, ktorý ale prekvapí mnohých!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM