Zuzana Vajayová Rôzne

Žiarsky erotický salón v pôvodných priestoroch nebude

Erotický salón v pôvodne zamýšľaných priestoroch v Žiari nad Hronom nebude. Spoločnosť L&N Invest, ktorá ho chce prevádzkovať v súčasnosti hľadá nové priestory.

Pokutu vo výške viac ako 66 tisíc eur vrátil Krajský stavebný úrad späť do Žiaru na opätovné rozhodnutie.

„Klient sa rozhodol neprevádzkovať erotický salón, pretože nie je možné dospieť k dohode s vlastníkom priestorov ohľadom výšky nájomného,“ povedal pre náš portál Dušan Dobiš z advokátskej kancelárie Dobiš, s.r.o., ktorá je poverená prevádzkovateľom salóna informovať verejnosť. „Nakoľko stavebný úrad vydal rozhodnutie, ktorým zamietol stavebné povolenie zriadenia prevádzky, odvolali sme sa na Krajský stavebný úrad v Banskej Bystrici,“ hovorí Dobiš. Keď sa však spoločnosť L&N Invest, s.r.o. nedohodla na výške nájomného v inkriminovaných priestoroch, následne odvolanie z krajského stavebného úradu stiahla: „To znamená, že pôvodné rozhodnutie ostáva právoplatné a nikto nebude môcť prevádzkovať erotický salón v týchto priestoroch,“ dodáva právnik.

Zmeny nastali aj vo vyčíslení pokuty vo výške viac ako 66 tisíc eur, ktorú prevádzkovateľom dal žiarsky stavebný úrad: „Voči tomuto rozhodnutiu sme takisto podali odvolanie a Krajský stavebný úrad v Banskej Bystrici vrátil spis späť do Žiaru,“ objasnil Dobiš. Túto skutočnosť potvrdila i Dagmar Szarvasová, vedúca Stavebného úradu v Žiari nad Hronom: „Krajský stavebný úrad zrušil rozhodnutie a vrátil vec na nové konanie.“ To sa podľa našich informácii ešte nezačalo: „Budeme prihliadať na ďalšie nové skutočnosti, momentálne ani ja neviem povedať, ako rozhodne v predmetnej veci stavebný úrad,“ komentovala situáciu Szarvasová.

Krajský stavebný úrad vo svojom rozhodnutí ďalej uviedol, že za podobné delikty sa udeľujú pokuty vo výške od 33 do 200 eur: „Nie 66 tisíc eur ako môjmu klientovi uložil žiarsky stavebný úrad,“ informoval ďalej Dobiš. Szarvasová na margo tejto skutočnosti dodala, že nikde nie je uvedená minimálna čiastka, len finančný strop pokuty, ktorý v starej mene tvorí dva milióny korún, čiže viac ako 66 tisíc eur.

„V súčasnosti sa konatelia spoločnosti L&N Invest, s.r.o. rozhodujú, kde budú prevádzkovať erotický salón, aby bola zabezpečená diskrétnosť a vhodnosť prevádzky,“ uzatvára Dobiš, ktorý vzápätí dodáva, že spoločnosť disponuje stále platnou živnosťou na prevádzkovanie podniku tohto typu.

Erotický salón sa mal pôvodne otvoriť v priestoroch STS-ky, v bývalom Disco-bare, kde sa mali okrem luxusného baru a striptízových tanečníc nachádzať aj „masážne miestnosti“ pre spoločníčky.

Autor: Katarína Pružinová Foto: Ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM