Správy

Žiarski vodiči sa NEPOTEŠIA: Samospráva SPOPLATNILA vyše 100 parkovacích miest

Motoristi budú môcť parkovné uhradiť niekoľkými spôsobmi, a to prostredníctvom parkovacích automatov, aplikácie, SMS či predplatením parkovacej karty.

Ilustračný obrázok k článku Žiarski vodiči sa NEPOTEŠIA: Samospráva SPOPLATNILA vyše 100 parkovacích miest
Zdroj: Mesto Zvolen

Žiarska samospráva pristúpila k zmenám v parkovacej politike. Od štvrtka bude parkovanie na 108 parkovacích miestach v štyroch zónach mesta spoplatnené. Ide o lokality, ktoré sú z hľadiska parkovania v meste najvyťaženejšie a najkritickejšie. Samospráva o tom informuje na svojej internetovej stránke.

Riaditeľ Technických služieb Igor Rozenberg priblížil, že ide o 41 parkovacích miest na Ulici Š. Moysesa, 34 miest v blízkosti hotela v centre mesta a 33 miest pri nemocnici. Ako vysvetlil, v týchto lokalitách ide o menšiu časť parkovacích miest z celkového počtu. Spomínané parkovacie miesta budú spoplatnené v pracovné dni od 8.00 do 16.00 hod., mimo tohto času a cez víkendy a sviatky je parkovanie na nich bezplatné.

Motoristi budú môcť parkovné uhradiť niekoľkými spôsobmi, a to prostredníctvom parkovacích automatov, aplikácie, SMS či predplatením parkovacej karty. Zaplatenie parkovného oprávňuje motoristu podľa Rozenberga parkovať na ktoromkoľvek zo spoplatnených parkovacích miest. Radnica ďalej informuje, že kontrolu parkovania budú mať na starosti mestskí policajti a poverení zamestnanci technických služieb.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM