Správy Samospráva

Žiarski poslanci sedeli nad územným plánom: Schválili niekoľko zmien

Zmeny a doplnky sa týkajú napríklad riešenia cyklodopravy alebo funkčného využitia viacerých menších plôch priamo v meste, Šášovskom Podhradí či Horných Opatovciach.

Ilustračný obrázok k článku Žiarski poslanci sedeli nad územným plánom: Schválili niekoľko zmien
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Aktualizáciu záplavových čiar vodných tokov Hron a Lutila, ale aj doplnenie projektu protipovodňovej ochrany Lutilského potoka riešia Zmeny a doplnky č. 6 územného plánu mesta Žiar nad Hronom, ktoré vo štvrtok schválili žiarski poslanci.

Blažena Kollárová, referentka odboru životného prostredia Mestského úradu v Žiari nad Hronom, priblížila, že zmeny a doplnky riešia aj doplnenie projektu cyklistickej infraštruktúry a s tým spojenej aktualizácie riešenia cyklistickej dopravy či doplnenie aktualizovanej koncepcie rozvoja mesta v oblasti tepelnej energetiky, ktorá bola schválená ešte v roku 2017.

,,Ďalej sme riešili doplnenie funkčného využitia viacerých menších plôch, ktorú sú situované v katastrálnych územiach Žiar nad Hronom, Šašovské Podhradie a Horné Opatovce," priblížila Kollárová s tým, že neboli riešené rozsiahle zmeny.

Konkretizovala, že v Šašovskom Podhradí v časti Píla sa dopĺňa nové rekreačné územie a mení sa časť plochy výrobného územia na zmiešané územie bývania a občianskej vybavenosti. Pri križovatke rýchlostných ciest sa zase dopĺňa nové zmiešané územie dopravy a občianskej vybavenosti.

V zastavanom území sa plocha športu a rekreácie v blízkosti Lutilského potoka zmenila na plochu pre rodinné domy. Podľa Kollárovej zmeny a doplnky č. 6 riešia aj plochy pre zmiešané územie bývania a občianskej vybavenosti a to na Ulici SNP, na ploche bývalej výmenníkovej stanice na Ulici Svitavská a plochy pre rodinné domy na západnom okraji mesta, pri ceste do Lovče.

V katastrálnom území Horné Opatovce sa podľa nej mení funkčné využitie plôch na plochy zmiešaného územia výroby a občianskej vybavenosti a upravuje sa dopravné riešenie.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM