Barbara Dallosová Rôzne

Žiarske sídliská sú pre mnohých v prvom rade domovom: Čo o nich ale vlastne viete?

Žiarske paneláky. Pre niektorých opachy, ktoré nie veľmi pridávajú vzhľadu mesta, pre iných domov plný spomienok. Charakteristické sídliská sú azda v každom slovenskom meste, žiarske ale majú vlastné špecifiká.

Ilustračný obrázok k článku Žiarske sídliská sú pre mnohých v prvom rade domovom: Čo o nich ale vlastne viete?
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Súčasťou Žiaru nad Hronom je niekoľko výstavieb, v ktorých rastú, ako im niektorí vravia, panelákové deti. Každé sídlisko má však svoj príbeh, ktorý tvoria jeho obyvatelia spolu s ním. V našom meste sa za sídliská považujú tri výstavby. Ukážte, akí ste v Žiari zorientovaní a trúfnite si na 10 otázok, týkajúcich sa práve našich sídlisk.

Ku každej otázke máte tri možnosti, správna je vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 10 sekúnd. Ak nestihnete odpovedať do limitu, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na facebooku a pochváliť sa ním i vašim priateľom. Neváhajte a zistite, ako ste na tom :)

Hrajte tu: Ako dobre poznáte sídliská v Žiari?

Otestujte sa aj v iných oblastiach!

Ako ste doma v žiarskom športe?

Významné osobnosti späté so žiarskym regiónom

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM