Katarína Reiterová Rôzne

Žiarčania sa dočkali opravy SNP-éčky. Čo všetko cestári spravia?

Hororové zážitky na tejto ceste budú pre Žiarčanov onedlho minulosťou. Frekventovaná cesta I. triedy prechádza kompletnou rekonštrukciou. Pridbudne aj merač rýchlosti. Dokedy sa bude opravovať?

Ilustračný obrázok k článku Žiarčania sa dočkali opravy SNP-éčky. Čo všetko cestári spravia?
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

O katastrofálnom stave SNP-éčky sme vás už informovali aj v januári tohto roku. FOTO a VIDEO: Obrovské jamy na cestách. Toto sú hororové zážitky vodičov…

Na jar nasledovalo plátanie najväčších jám. Na kompletnú opravu si museli Žiarčania počkať až do novembra.

V réžii štátu

Podľa primátora mesta Petra Antala, mesto opravu cesty neiniciovalo. Cesta patrí do správy Slovesnkej správy ciest (SSC) „Podľa mojich informácií sa mala táto cesta opravovať už na jar, samozrejme sme ale radi, že Žiarčania budú mať túto cestu opravenú“ uviedol primátor pre Žiar24.

Hovorkyňa Slovesnkej správy ciest, Zuzana Hromcová informuje: „Ide o plánovanú rekonštrukciu v rámci stavby „Eliminácie bezpečnostných rizík na cestách I. triedy v Banskobystrickom regióne“. Táto oprava sa týka dvoch úsekov na ceste I/50, a to prieťahu mestom Žiar nad Hronom, celková dĺžka 1 800 metrov a úseku Píla – Mýtna v okrese Lučenec, celková dĺžka úseku 4 200 metrov.

Oprava za takmer 360 000 eur

„V meste Žiar nad Hronom sa budú opravovať oba jazdné pruhy,“ vysvetlila ďalej Hromcová a dodala, že cena sa vyšplhá na 359 520,29 eur. Len na porovnanie, cena druhého opravovaného úseku (v okrese Lučenec) sa vyšplhá na 524 599,74 eur.

Za túto sumu sa vyfrézujú asfaltové vrstvy, očistí sa frézovaná plocha, urobí sa spojovací postrek z asfaltovej emulzie, pokládka obrusnej vrstvy hrúbky 5 centimetrov, ďalej sa ošetria pracovné škáry pružnou asfaltovou zálievkou, urobí sa výšková úprava poklopov a uličných vpustí či výmena poškodených dopravných značiek a bezpečnostných zariadení.

V Žiari pribudne merač rýchlosti

Samozrejme, zároveň sa vyznačia vodorovné dopravné značenie. „V Žiari sa osadí aj merač rýchlosti,“ dodala hovorkyňa a doplnila, že predpokladaný termín ukončenia prác je 15. november na živičné opravy a 30. november na ostatné práce (výmena DZ a bezpečnostných zariadení).

Oprava cesty v Žiari
4
Galéria
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM