Správy

Záujem o otvorenú základku v Žarnovici je veľký: Rodičia škôlkarov to vidia inak

V meste sa už objavili prípady pozitívnych detí v nižšom veku, napríklad u trojročného dieťaťa. To malo niektorých rodičov od návratu do škôlok odradiť.

Ilustračný obrázok k článku Záujem o otvorenú základku v Žarnovici je veľký: Rodičia škôlkarov to vidia inak
Zdroj: TASR /Ján Krošlák

Mesto Žarnovica v pondelok otvorilo základnú školu (ZŠ) i materskú školu (MŠ) a jej elokované triedy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Kým na prezenčné vyučovanie v ZŠ nastúpila väčšina žiakov prvého stupňa, rodičia detí z MŠ sú opatrnejší. Potvrdilo to vedenie oboch školských zariadení.

Rodičia sú opatrní

„Do školy sa vrátilo približne 90 percent žiakov prvého stupňa,“ uviedla riaditeľka ZŠ na Ul. Fraňa Kráľa Miroslava Cenderská. Ako dodala, škola zatiaľ nevytvorila skupiny pre starších žiakov, ktorí nemajú prístup k dištančnému vzdelávaniu, plánuje tak urobiť od budúceho týždňa. V rámci ZŠ boli už zaočkovaní viacerí učitelia, záujem o očkovanie má podľa riaditeľky približne polovica z nich.

V Žarnovici v pondelok otvorili aj materskú školu a jej elokované pracoviská. „Rodičia sú opatrní. V okolí sa totiž už vyskytli deti, ktoré sú pozitívne,“ vysvetlila riaditeľka MŠ Oľga Zmorajová, podľa ktorej sa pozitívne prípady ochorenia COVID-19 objavili aj u trojročných. Ako dodala, do škôlky sa v pondelok vrátilo 50 až 60 percent detí.

O očkovanie je záujem

„Vyžadujeme, aby deti nosili v škôlke rúška, a apelujeme na rodičov, aby testovanie absolvovali aj v kratších ako sedemdňových intervaloch,“ povedala Zmorajová.

Vakcínu proti novému koronavírusu podľa jej slov dostala už viac ako polovica učiteľov MŠ. Záujem o očkovanie je vysoký dokonca aj u prevádzkových zamestnancov a u tých, ktorí už ochorenie COVID-19 v minulosti prekonali.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality zo Žiaru a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM