Martin Károly Rôzne

Zatopený park City Fest zatiaľ neohrozí

Žiar nad Hronom, 4. augusta - Utorková prietrž mračien neobišla ani Park Štefana Moysesa v Žiari nad Hronom. Voda ostala stáť na niekoľkých trávnatých plochách, kde by sa už budúci týždeň mal uskutočniť City Fest.

„Zatiaľ sa podnikajú kroky, aby sa stav zvládol. Na mieste sú hasiči, ktorí odčerpávajú vodu a buduje sa odtokový kanál,“ reagovala riaditeľka MsKC v Žiari nad Hronom Valéria Ferčáková. Podľa Ferčákovej sa obľúbený festival neuskutoční len v prípade, ak by sa podobný scenár v počasí zopakoval aj na budúci týždeň: „Nič sa neruší. Jediné, čo by mohlo prípravu skomplikovať je, že by bola ďalšia mohutná zrážková situácia ako v utorok.“

Podobné stanovisko nám ponúkol aj hovorca mesta Žiar nad Hronom Martin Baláž: „City Fest by nemal byť ohrozený,“ hovorí hovorca, podľa ktorého sa voda do týždňa určite odstráni.

V priebehu posledného mesiaca mohutná búrková činnosť zasiahla mesto už po druhýkrát. Problémy spôsobila okrem parku, najmä na hokejovom štadióne a uliciach Dr.Janského a Andrea Kmeťa: „V meste máme dva úseky, kde zostáva voda stáť. Ide o ulice Dr.Janského a Andrea Kmeťa. Problém spôsobuje nedostatočná kanalizácia, mesto o tom vie a vyčlenilo na opravu prostriedky.“ Práce s kanalizáciou by mali začať už toto leto a po nich by mal problém zmiznúť. Prietrž mračien zle znáša aj hokejový štadión, ktorý je vytopený už po tretí raz v tomto roku. Problém so zle riešenou kanalizáciou v tejto lokalite plánuje vedenie mesta v blízkej budúcnosti tiež riešiť. „Jediné, čo nedokážeme zabezpečiť sú vytopené pivnice v obytných domoch. Kanalizácia v meste totiž nie je stavaná na súčasné zrážkové činnosti,“ hovorí Baláž na záver.

KP

[color=#ff0000]­Súvisiaci čláínok

City fest: http://ziar24.sk/news.php?…

Zatopeny park
13
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM