Martin Károly Kultúra

Kultúrne leto v Štiavnici: Dominovať bude hudba, toto všetko zažijeme...

Ponuka pre turistov v aktuálnej letnej sezóne bude v Banskej Štiavnici bohatá a pestrá. V roku, keď si mesto pripomína 20 rokov od zápisu do Zoznamu UNESCO, sú k tejto udalosti smerované aj viaceré kultúrne a spoločenské podujatia. Umeleckým žánrom bude dominovať hudba a jej najrozmanitejšie štýly.

Ilustračný obrázok k článku Kultúrne leto v Štiavnici: Dominovať bude hudba, toto všetko zažijeme...

Až do konca augusta sa v B. Štiavnici koná 2. medzinárodný hudobný festival Schemnitiensis. V programe sú koncerty vážnej hudby, ale aj jazzu.

Od 2. do 6. júla bude v banskoštiav­nických kostoloch ďalší ročník festivalu Bachovej hudby BachTribute.

Ďalšie podujatie, ktoré prezentuje klasickú vážnu hudbu, ale aj novodobé hudobné štýly, je Festival peknej hudby. Tento rok bude v dňoch 25. až 28. júla. Jeho najväčšou hviezdou má byť český kontrabasista, pôsobiaci dlhé roky v zahraniční, Miroslav Vitouš.

Svoje miesto si v B. Štiavnici už vydobyl aj festival Sitnoblues. Tento rok sa uskutoční jeden deň, 10. augusta na Počúvadlianskom jazere. Predstavia sa Michal Šindelář trio (CZ), Peter Cmorík Blues band (SK), Zdeněk Bína acoustic project (CZ) a skupina Polemic (SK).

Multižánrový Festival Cap á l'Est ponúkne v dňoch 15. až 18. augusta okrem dobrej poézie aj viaceré zaujímavé koncerty.

Najmä mladým návštevníkom mesta je určený festival Osmidiv, ktorý bude 18. augusta na Amfiteátri pod Novým zámkom. Koncertovať budú The Paranoid, Xindl X, Peter Bič Projekt, Horkýže slíže a skupina Vidiek.

Kultúrne leto v meste zavŕšia Salamandrove dni 6. a 7. septembra. Hlavný tanečno – hudobný program v centre mesta bude tentoraz zameraný na tému folklór a jeho podoby.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM