Katarína Reiterová Rôzne

Vodičom padla sánka: Opravuje sa cesta pri Bartoške!

Toto zrejme nikto nečakal. Cestári sa dali do práce. Opravujú o úsek cesty medzi Starou Kremničkou a Batošovou Lehôtkou v celkovom objeme 15 000 m2. Oprava má byť hotová už budúci týždeň. Pozrite, koľko to bude stáť.

Ilustračný obrázok k článku Vodičom padla sánka: Opravuje sa cesta pri Bartoške!
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Ešte v novembri minulého roku sa zrejme všetci šoféri, ktorí prechádzajú cestou na Kremnicu potešili, keď sa začalo s opravou cesty pri Starej Kremničke. Vtedy sa opravilo 2,5 kilometra.

Jamy a výmoly hnevali vodičov celú jar. Cestári sa však po čase zmohli len provizórne plátanie najväčších dier. Vytvorili sme vtedy sŕiu článkov. Po ceste vtedy vôbec nebolo jednoduché prejsť. Chcelo to dávku vodičského umenia. Zaručené rady odborníka: Ak vletíte autom do jamy, hlavne nebrzdite!

Vodiči si tu užili v januári veľa zábavy: FOTO a VIDEO: Obrovské jamy na cestách. Toto sú hororové zážitky vodičov…

Opravuje sa na mieste a za horúca

Ako nám povedala hovorkyňa Slovenskej správy ciest Zuzana Hromcová, cesta sa opravuje technológiou Remix plus (teda za horúca na mieste). „S predmetnou opravou sme začali na sklonku jesenného obdobia s účelom zabezpečenia bezpečnosti cestnej premávky v danom úseku, ako aj so zreteľom skvalitniť prejazd účastníkom cestnej premávky práve predmetným úsekom. Zároveň bolo naším cieľom aj eliminovať výskyt škodových udalostí, ktoré sa tam v minulom období vyskytovali,“ dodala hovorkyňa.

Oprava zníži aj náklady na zimnú údržbu

Celková oprava je naplánovaná v objeme 15 000 m2 a procesom verejného obstarávania bola cena stanovená na 275 400,00 eur s DPH. Oprava by mala byť, v prípade, že nedôjde k extrémnym výkyvom počasia, ukončená v 43. týždni (t.j. budúci týždeň). „Zároveň nám predmetná oprava zníži nákladovosť údržby počas zimného obdobia – výspravky výtlkov a podobne,“ ukončila Hromcová.

Cesta pri Bartoške sa dočkala opravy
2
Galéria
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM