Martin Károly Kultúra

VIDEO: Šášovské hradné hry predčasne ukončil lejak

Pod Šášovským hradom sa už ôsmy raz uskutočnili Šášovské hradné hry. Stovky divákov ale k večeru rozohnal lejak. Pozrite si video priamo z miesta od Petra Kováča.

Hoci predpoveď počasia nebola na tento deň vôbec optimistická na hrad si v nedeľu našlo cestu približne 400 návštevníkov. Nakoniec sa slnko nad Šášovom ukázalo a striedali ho len krátke prehánky. K večeru sa spustil ale mohutný lejak.

[size=14][color=#cc0000]­Šermiari aj brušné tanečnice ukázali čo vedia[/color][/si­ze] Program sa začal o 14.30 hod. a to výstupom na hrad Šášov, kde návštevníkov po hrade povodil sprievodca. Hlavná časť programu odštartovala o 16.00 hod. vystúpením brušnej tanečnice Bei a šermiarskym súbojom skupiny Vir Fortis, po ktorých nasledovali sokoliari s jedinečným orliakom morským.

[size=14][color=#cc0000]­V čarovnom lese nechýbala ani Karkulka[/color][/si­ze] Trochu folklóru vniesla do podujatia mužská spevácka skupina Sekera. Pre tých menších bol pripravený rozprávkový les, v ktorom mohli stretnúť princeznú na hrášku, strigu, princa so šípkovou Ruženkou a iné rozprávkové bytosti. V tvorivých dielňach si bolo možné vyskúšať prácu s hlinou, drevom, nechať sa pomaľovať, ale tiež dať sa zvečniť na papier. V lesíku pod hradom si návštevníci mohli nechať vyveštiť budúcnosť a tiež si mohli zasúťažiť o zaujímavé ceny.

Počas celého dňa si návštevníci mohli prezrieť aj pamätnú izbu Združenia na záchranu hradu Šášov a podporiť toto združenie bolo možné vlastnoručnou razbou mince, ale tiež pečatením pohľadnice.

Podujatie o trochu skôr ako bolo plánované nakoniec ukončila búrka a dážď, ktorý pretrval až do rána nasledujúceho dňa.

Video: Peter Kováč http://peter-kovac.com/

VIDEO: Šášovské hradné hry predčasne ukončil lejak
1
Galéria
sasov
18
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM