Katarína Reiterová Rôzne

Vianočná výzdoba v meste po starom

Aj tohto roku bude mesto vyzdobené tradičnými vianočnými ozdobami. Pracovníci technických služieb s výzdobou začnú už o pár dní. Námestie bude zdobiť zelený kužeľ - stromček.

Ilustračný obrázok k článku Vianočná výzdoba v meste po starom

Na námestí aj tento rok uvidíme zelený kužeľ ako vianočný stromček. „S výzdobou mesta začneme koncom novembra,“ povedal pre Žiar24 konateľ Technických služieb v Žiari Peter Antal a dodal, že tohto roku nepripravujú nákup nových svetiel ani inej vianočnej výzdoby.

Vyzdobiť mesto potrvá pracovníkom technických služieb niekoľko dní. Všetko musí byť pripravené najneskôr do 5. decembra. V tento deň totiž do Žiaru príde, na Námestie Matice slovenskej, Mikuláš. Ako nám povedala riaditeľka MsKC Michaela Pribilincová, môžeme sa tešiť na krásny príbeh v prevedení žiakov základnej umeleckej školy zo Žiaru.

„Aby si toto podujatie mohlo vychutnať čo najviac divákov, pripravíme na námestie veľké filmové plátno, na ktoré budeme celý program premietať,“ hovorí ďalej Pribilincová a dodáva, že: „Mikuláš sa po skončení príbehu usadí na svoj trón, ktorý bude pre neho pripravený pod pódiom. Tam za ním budú môcť prísť detičky, ktoré od neho dostanú sladkosť.“

Ilustračné foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM