Katarína Reiterová Rôzne

Sťažnosti na vykonávanie potreby pri kulturáku: Verejné WC už funguje... avšak dokedy!

Verejné toalety v meste, zdá sa, ležia v žalúdku nejednej Žiarčanke. Nás na našom Facebookovom profile upozornila nielen čitateľka Michaela na arogantných a drzých spoluobčanov, ktorí vykonávajú potrebu pod jej oknami.

Ilustračný obrázok k článku Sťažnosti na vykonávanie potreby pri kulturáku: Verejné WC už funguje... avšak dokedy!
Zdroj: Dnes24.sk

Čitateľka Michaela nám napísala: „Mohli by ste nazrieť na problematiku „mestské verejné záchody“ Prečo nefungujú? Občania hlavne mužského pohlavia pravidelne obštievajú múry kultúrneho domu na Námestí Matice slovenskej a nielen tam. A tak isto mamičky s deťmi. Veď keď treba, kde sa rýchlo zbehne? V budove sa podniká. Pravidelne pod oknami tam denne vykonávajú potrebu spoluobčania. Po upozornení sú drzí, arogantní …“

Toalety sú otvorené

Naša čitateľka sa však mýli. Verejné toalety na Námestí Matice slovenskej sú otvorené od 1. júna tohto roku a prevádzkuje ich mesto. „Samozrejme, po čase vyhodnotíme efektívnosť verejných toaliet,“ uviedol primátor mesta Peter Antal. Toalety však boli zavreté od roku 2009, pre verejnosť boli sprístupnené len počas konania podujatí na žiarskom námestí.

Iba počas letnej sezóny?

Situácia s toaletami za budovou kultúrneho domu je rovnaká. Pozemok ani bývalé toalety mestu nepatria, avšak sú otvorené a prevádzkuje ich majiteľ terasy, ktorá sa v parčíku za kulturákom nachádza. Či však budú otvorené aj po skončení sezóny sme sa však nedozvedeli.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM