Martin Károly Rôzne

V žiarskej plavárni čistia vodu ozónom

V žiarskej Krytej plavárni sa začalo s úpravou vody ozonifikačnou metódou. 80% chlóru nahradí ozón. 17 tisícovú investíciu do mestského majetku poskytlo Slovalco a.s.. Cena vstupného sa nezvyšuje.

Pridávané molekuly ozónu dezinfikujú vodu v bazéne,“ vysvetľuje Martin Baláž, žiarsky hovorca. /viac vo videu/ Výrazne sa tak znižuje množstvo pridávaného chlóru. Voda je tak kvalitnejšie.

Krytá plaváreň je otvorená od pondelka 5. septembra. Okrem už spomínanej ozonizácie vody sa počas leta v priestoroch plavárne uskutočnilo aj niekoľko ďalších úprav. „Počas letného uzatvorenia Krytej plavárne sa v objekte vykonávali rôzne údržbové práce. Čistili sa bazény, vymieňali sa svietidlá na bazénovej časti a povrchovým náterom sa ošetrila oceľová konštrukcia bazéna. Na vyrovnávacej nádrži, ktorá sa nachádza v suterénnych priestoroch, sa tiež menila fólia. Samotná ozonizácia vody tiež spôsobí, že zápach po chlóre v celej budove plavárne zmizne." upresňuje Ján Žiak, vedúci Krytej plavárne pre ziar.sk.

Cena vstupného ostáva nezmenená. Dospelá osoba zaplatí za jednu hodinu kúpania 2 Eurá. „Mesto s touto investíciou nemalo priame náklady,“ dodáva Baláž na záver.

/mak/

V žiarskej plavárni čistia vodu ozónom
1
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM