Rôzne Správy

V obci pri Žiari mysleli na najmenších: Vynovená škôlka aj ďalšie plány

Obecná samospráva začala so zrekonštruovanou budovou materskej školy. Plány má ale aj s jej interiérom a tiež novým detským ihriskom.

Ilustračný obrázok k článku V obci pri Žiari mysleli na najmenších: Vynovená škôlka aj ďalšie plány
Zdroj: TASR

V Prestavlkoch v okrese Žiar nad Hronom zrekonštruovali budovu materskej školy. Objekt, ktorý postavili ešte v 60. rokoch minulého storočia, mal veľké tepelné úniky. Po jeho obnove predpokladajú podľa starostu Jána Abraháma úspory na úrovni okolo 35 percent.

,,Ide o starú budovu, ktorá dlhé roky slúžila ako základná škola. Od roku 1983 súžila ako materská škola," priblížil Abrahám s tým, že pred pár rokmi sa im podarilo na objekte vymeniť časť okien a tiež zrekonštruovať kúrenie.

Tentoraz boli práce zamerané na zateplenie obvodového plášťa, stropov, realizovala sa aj výmena bleskozvodov či žľabového a zvodového systému. Rekonštrukciu realizovala samospráva vďaka dotácii vo výške 200 000 eur z environmentálneho fondu. Viac ako 10 500 eur dala na obnovu obec z vlastného rozpočtu.

Do budúcnosti má samospráva plány aj s interiérom materskej školy. ,,Momentálne hľadáme finančné prostriedky na kompletnú rekonštrukciu elektroinštalácie, ktorá je tiež v zlom stave," dodal starosta.

V obci sa aktuálne chystajú aj na realizáciu ďalšieho projektu. Na mieste starej fontány v centre obci, ktorá dlhé roky chátra a neplní svoj účel, vznikne detské ihrisko.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM