Katarína Reiterová Rôzne

V meste zatreli tri zebry

Mesto dalo zatrieť tri priechody pre chodcov, nespĺňali normu. Dve zebry sú zatreté pri Dvojke, jedna nad plavárňou. Pre šoférov i pre chodcov je však tento stav mätúci, pretože prechody stále vidieť. Navyše chodci jednu zo zatretých zebier stále využívajú.

Ilustračný obrázok k článku V meste zatreli tri zebry
Foto: Slávka Kellová / Zdroj: Dnes24.sk

Ak ste nedávno prechádzali po Ulici M. R. Štefánika, pri Dvojke či po Chrástekovej ulici v Žiari isto ste si všimli, že priechody pre chodcov sú zatreté. Na Ulici M. R. Štefánika ide o dva priechody, na Chrástekovej o jeden.

„Je to však veľmi mätúce, pretože priechody je stále vidieť a dokonca ráno po nich ľudia prechádzajú,“ povedal nám Žiarčan Ivan a dodal, že ako šofér nevie, či im dať prednosť, alebo nie.

Priechod, o ktorom hovorí Ivan slúžil, spolu s ďalšími tromi najmä žiakom zo základnej školy na „Dvojke“. „Prechody pri základnej škole nespĺňali normu – 100 metrovú vzdialenosť priechodov od seba. A keďže sú tam ďalšie dva zvýraznené priechody, ktoré postačujú a bezpečnosť detí je pri škole posilnená aj o hliadku, ktorá usmerňuje dopravu, prechody sme zatreli,“ vysvetľuje hovorca samosprávy Martin Baláž.

Ďalší zrušený priechod je nad plavárňou. „Tento prechod ľudia nevyužívali, pretože je v tesnej blízkosti druhý. Rovnako tu platí norma, ktorá hovorí o 100 metrovom rozostupe. Ďalším dôvodom bola aj plynulosť cestnej premávky, ktorá nie je dodržaná, pokiaľ je niekoľko priechodov tesne za sebou,“ dopĺňa hovorca.

Pre chodcov to znamená, že by tieto zatreté zebry nemali používať ako priechody pre chodcov.

Zatreté zebry pri Dvojke
4
Galéria
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM