Barbara Dallosová Správy

V Kremnici má vzniknúť pivovar: Kde by mal sídliť a kedy by sme mohli ochutnať prvý dúšok?

Už v 14. storočí patrila Kremnica medzi najvýznamnejšie pivovarnícke mestá. Teraz by sa mohla k svojej minulosti vrátiť. Objavil sa zámer postaviť v historickom mestečku pivovar...

Ilustračný obrázok k článku V Kremnici má vzniknúť pivovar: Kde by mal sídliť a kedy by sme mohli ochutnať prvý dúšok?
Zdroj: TASR

Malý pivovar s ročnou produkciou piva 1000 hl chce zriadiť v Kremnici spoločnosť Daspet, s. r. o. Prevádzka bude slúžiť na výrobu rozličných druhov piva, určených pre distribúciu do reštauračných prevádzok a pohostinských zariadení. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť Daspet so sídlom v Kremnici predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Pivovar chce firma zriadiť v existujúcej nehnuteľnosti na ulici Jula Horvátha v Kremnici. Celkové náklady plánovanej investície na výstavbu sú 2 milióny eur. Začiatok výstavby je podľa zámeru naplánovaný v marci tohto roka, ukončená by mala byť v októbri 2018.

,,Hlavnou funkciou bude varenie piva, ktoré je strategickým ťažiskom a prispieva k rozvoju lokálnej produkcie. Pivovar nemá ambíciu byť konkurenciou pre veľkých dodávateľov piva," uvádza spoločnosť v zámere.

Snahou zriadenia prevádzky je aj nadviazanie na historickú minulosť, približne v 14. a 15 st. totiž Kremnica patrila medzi najvýznamnejšie banské mestá a pivovarnícke centrá. Mestský pivovar tu fungoval približne do roku 1719.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM