Krimi Správy

Tragická naháňačka pri Novej Bani: Súd odročil pojednávanie s Mišom, ktorý šoféroval auto smrti

Pojednávanie so šoférom auta, v ktorom zahynul sedemnásťročný tomáš, žiarsky súd odročil. Tu sú dôvody.

Ilustračný obrázok k článku Tragická naháňačka pri Novej Bani: Súd odročil pojednávanie s Mišom, ktorý šoféroval auto smrti
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Okresný súd v Žiari nad Hronom v stredu odročil pojednávanie s obžalovaným Michalom J., ktorý v júni minulého roka viedol pred policajtmi unikajúce auto, v ktorom po streľbe zahynul 17-ročný mladík. Michal J. je obvinený z marenia výkonu úradného rozhodnutia v jednočinnom súbehu so zločinom útoku na verejného činiteľa.

,,V priebehu dokazovania sudca upovedomil strany v konaní, že pri správnom použití Trestného zákona je potrebné upraviť skutok a doplniť ho v texte tak, že obžalovaný sa tohto konania dopustil napriek tomu, že už bol raz za zločin útoku na verejného činiteľa Okresným súdom Nitra právoplatne odsúdený," zdôvodnila rozhodnutie hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Spurná.

Druhým dôvodom odročenia pojednávania bolo doplnenie dokazovania, a to o prehrávanie videomateriálov. Obhajca obžalovaného Eugen Cimmermann sa k dokazovaniu zatiaľ nechcel vyjadriť. Pojednávanie súd odročil na 23. mája tohto roka.

Incident sa stal v júni minulého roka. Auto unikajúce pred policajnou hliadkou viedol Michal J., spolu s ním v ňom sedeli ďalšie tri osoby. Michal J. bol polícii známy, keďže už predtým šoféroval motorové vozidlo v čase, keď mal uložený zákaz. Policajná hliadka preto chcela vodiča zastaviť a skontrolovať. Keď nezastavil na policajné znamenia, policajti použili niekoľko varovných výstrelov do vzduchu.

Keďže vodič nereagoval, použili varovný výstrel na auto. To následne havarovalo neďaleko obce Hronský Beňadik v časti Psiare. Vo vozidle sa nachádzali ďalšie tri osoby, 16-ročná spolujazdkyňa sediaca vedľa vodiča a dvaja spolujazdci sediaci na zadných sedadlách. Jeden z nich, 17-ročný Tomáš, utrpel zranenie. Policajti privolali rýchlu zdravotnú pomoc, pričom až do príchodu jej posádky sa snažili mladého muža oživovať. Ten však na mieste zraneniu podľahol.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM