Barbara Dallosová Rôzne Správy

Svadba v historickej kočiarni: Nevšedné miesto v Kremnici sa teší obľube, FOTO

Svoju lásku môžu snúbenci spečatiť v priestoroch historickej kočiarne. Toto miesto si paradoxne vyberajú najmä páry, ktoré nie sú z Kremnice.

Ilustračný obrázok k článku Svadba v historickej kočiarni: Nevšedné miesto v Kremnici sa teší obľube, FOTO
13
Galéria
Zdroj: Mesto Kremnica

Do zoznamu miest, na ktorých si zaľúbenci z Kremnice a okolia môžu povedať svoje „áno“, pribudla nedávno historická kočiareň v budove kremnickej historickej radnice. Podľa Ľuby Ďurčovej z Mestského úradu v Kremnici si za ostatné mesiace sľúbilo vernosť na tomto mieste šesť párov.

Sobášia sa tu najmä páry odinakiaľ

Miestnosť, ktorá v 19. storočí slúžila predstaviteľom mesta ako kočiareň na odstavenie kočov a vozov i ustajnenie koní, sa podľa jej slov teší obľube najmä u párov nepochádzajúcich z Kremnice. Mladomanželov nadchla najmä jej atmosféra. Interiér kočiarne totiž zdobia originály sôch zo Stĺpa sv. Trojice na Štefánikovom námestí.

Aj na veľké svadby

Okrem zaujímavej atmosféry miestnosti, Ďurčová vyzdvihla aj ďalšie jej prednosti ako bezbariérový prístup či kapacitu.

,,Keď je tu 40 ľudí nestratia sa, ale zmestí sa sem aj 120 až 150 ľudí. V poslednom období sme mali dva takéto veľké sobáše," dodala Ďurčová s tým, že slávnostnú atmosféru počas obradu dotvára aj svadobná výzdoba a špeciálne osvetlenie.

Ako pre Žiar24 uviedla hovorkyňa mesta Kremnica Veronika Chrienová, v tomto roku pribudli v kočiarni informačné popisky k sochám, ktoré vytvorila radnica v spolupráci s historikom Danielom Kianičkom.

,,Kočiareň je voľne prístupná verejnosti každý pracovný deň. Počas prehliadky sa návštevníci dočítajú niečo z histórie kočiarne a dozvedia sa názvy vystavených sôch," dodala Chrienová.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM