Rôzne Správy

Štiavnické detské talenty nahrali hit: VIDEOKLIP plný radosti a slobody

Deti zo Šobova, ktoré majú hudbu v krvi, spojili sily s profesionálnymi hudobníkmi. Pozrite si výsledok.

Zdroj: YouTube.com

V komunitnom centre Šobov nahrali talentované štiavnické deti, hudobník Dodo Klimko a raper Wuackowec v rámci jedného z projektov Mesta kultúry 2019 skladbu Čavore.

Tvorba pesničky a nakrúcanie videoklipu v réžii Mareka Garaia sa konali v rámci pravidelných workshopov, počas ktorých Wuackowec a Dodo Klimko zoznámili deti s rôznymi hudobnými žánrami a naučili ich pracovať s hlasom, textom a rytmikou.

,,Milujeme hudbu na milión spôsobov, vďaka nej vieme, kde je náš domov. To je jeden z odkazov skladby Čavore aj projektu Je to v nás, ktorého cieľom bolo hlbšie pochopiť rómsku kultúru a zapojiť rómsku komunitu do kultúrneho života v Banskej Štiavnici," uviedla za organizátorov Lucia Gašparová.

Skladba Čavore mala oficiálnu premiéru počas finále projektu Je to v nás, ktorý svojimi vystúpeniami podporili Old School Brothers a Gipsy.cz.

Je to v nás zorganizovalo mesto Banská Štiavnica ako súčasť projektu Banská Štiavnica 2019: Renovácia identity (Mesto kultúry 2019), ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM