Barbara Dallosová Basketbal Šport

Športové súboje pod holým nebom: Výsledky a FOTO zo žiarskeho streetballu

Basketbalový turnaj v uliciach je v našom meste populárnou akciou. Prinášame vám momenty atmosféry žiarskeho streetballu.

Ilustračný obrázok k článku Športové súboje pod holým nebom: Výsledky a FOTO zo žiarskeho streetballu
20
Galéria
Zdroj: BK MŠK Žiar n. Hronom

Minulý rok vrtochy počasia zmenili plány a streetball sa prvý raz v dvadsaťročnej histórii musel presúvať pod strechu. K tohtoročnému termínu obľúbenej akcie bolo počasie zhovievavejšie. 22. ročník pudjatia sa uskutočnil na novom mieste, na II. ZŠ (M. R. Štefánika).

Mexická vlna na dvojke

Streetball má už druhý rok v réžii Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom. ,,Novovybudované dve vonkajšie ihriská a telocvičňa na II. Základnej škole nám vytvorili fantastické podmienky na organizáciu takéhoto podujatia. Veríme, že do budúcnosti sa táto tradičná športová akcia, ktorá je každoročne zapísaná aj v kalendári športových udalostí roka, už našla svoje nové pôsobisko," zhodnotil prezident MŠK BK Ján Valent.

Po slávnostnom otvorení turnaja prezidentom klubu a spoločnej foto začali súboje vo všetkých kategóriách. Mikrofónu a komentára sa ujal Martin Šály.

Ako s úsmevom hovorí Valent, moderátorovi z radov klubu sa s publikom podaril aj nečakaný kúsok: ,,Podarila sa mu jedna nevšedná vec, a to mexická vlna v telocvični na II. ZŠ. Aj napriek tomu, že sa jedná o stavbu starú niekoľko desaťročí, mexickú vlnu zrejme zažila prvý raz."

Ako to celé dopadlo

Spolu bolo do turnaja prihlásených 22 družstiev väčšinou z domáceho klubu, ale pozvanie prijali aj dve mládežnícke družstvá zo Žiliny a jedno tradičné dievčenské družstvo z Banskej Bystrice. Súboje podľa Valenta priniesli mnohé zaujímavé a pestré výsledky, keďže sa podario namixovať približne rovnako silné družstvá.

Výsledky:

  • Kategória MINI: 1. Roškovci, 2.Beatles, 3. Lutila
  • Kategória ŽIACI: 1. Zubári, 2. Disney Land 3. Bystrické Pumy
  • Kategória KADETI: 1. Greguš team, 2. Majstri Svetla 3. Švejovci
  • Kategória OLD & YOUNG: 1. THE MAGICS, 2. CPP, 3. BIG MASTERS
  • Najlepší strelec trestných hodov: Marek Grochal
  • Najlepší strelec trojok: Adam Lehotský
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM