Barbara Dallosová Správy

Špeciálna dvojtýždňová predpoveď pre Žiar: Kedy sa ukáže jar v plnej paráde?

Pred tromi rokmi sme sa v Žiari nad Hronom na Veľkú noc brodili zasneženými ulicami. Čo nás čaká teraz? Čítajte špeciálnu predpoveď Jána Wolfa.

Ilustračný obrázok k článku Špeciálna dvojtýždňová predpoveď pre Žiar: Kedy sa ukáže jar v plnej paráde?
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Hoci veľkonočné dni majú byť sviatkami jari, príroda má niekedy iné plány. Mnohí Žiarčania si možno ešte pamätajú Veľkú noc v roku 2013, kedy v meste na Veľký piatok napadlo 11 centimetrov snehovej pokrývky. Aj začiatok tejto jari sprevádza prevažne vpád studeného vzduchu.

Apríl prinesie aj 20°C teploty

Ján Wolf ale ubezpečuje, že rozjarenie by sa v najbližšom období predsalen malo dostaviť, a to v posledných dňoch marca a v prvom aprílovom týždni.

Spoločný znak v počasí, ktorý nás zrejme od Veľkej noci neminie, znamená podľa amatérskeho meteorológa a pozorovateľa počasia Jána Wolfa viac slnečných lúčov. V závere marca teda počasie konečne Žiarčanov vyženie i do prírody, na záhradky, či len na prechádzky do ulíc mesta.

Jar ako sa patrí ale príde až v apríli. ,,Začiatok apríla sľubuje definitívny príchod jarného počasia s teplotami postupne aj do 20°C. Nemožno sa čudovať, že zo zimy prejdeme rovno do leta. Takéto prechody počasia nie sú v posledných rokoch nič výnimočné, práve naopak," hodnotí Wolf.

14-dňová vyhliadka pre región podľa Jána Wolfa:

Predpoveď na 21. až 27. marca 2016

Cez veľkonočný týždeň bude pokračovať premenlivý charakter počasia. Prevládať bude polooblačno až oblačno s občasnými prehánkami, na horách snehovými. Z rána sa môže vyskytnúť hmla. Od Veľkého piatku do nedele sa rozšíri oblasť vyššieho tlaku vzduchu, čo bude mať za následok zmenšujúcu sa oblačnosť a jasno. Cez veľkonočný víkend sa bude otepľovať. Denné teploty budú do piatku od 8 °C do 12 °C. Od soboty bude 12°C až 16 °C. Nočné teploty v očakávame v intervale 3 °C až –2°C.

Predpoveď na 28. až 3. apríla 2016:

Očakáva sa jasno alebo len malá oblačnosť. Viac oblačnosti bude v druhej polovici týždňa. Po všetky tieto dni sa veľmi teplý vzduch môže udržiavať až do konca týždňa. Ak by sa výraznejšie prejavil tzv. fénový efekt, mohli by sme zaznamenať prvý letný deň. V druhej polovici sa presunie brázda nízkeho tlaku zo západnej Európy ďalej na východ. Vyskytnú sa prehánky, ojedinele aj búrky najmä v horských oblastiach. Prevládať bude slabý, neskôr mierny až čerstvý južný – juhovýchodný vietor. Predpoveď pre tento týždeň je skôr vyhliadková. Konkrétne hodnoty teploty vzduchu alebo množstvo zrážok pre jednotlivé dni sa nedajú presne určiť. Presne predpovedať, je možné maximálne týždeň dopredu. Denné teploty budú pravdepodobne v intervale 16°C až 20°C, no nedajú sa vylúčiť aj vyššie. Nočné teploty budú spočiatku okolo 3°C, neskôr 8°C až 5°C.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM