Aktualizované Barbara Dallosová Správy

Šokujúce ZÁBERY zo Žiaru: Medveď sa prechádzal priamo v meste!

Nočný objektív zachytil šelmu v areáli kaštieľa a vznikajúceho domova dôchodcov, ale aj na hlavnom ťahu mestom.

Ilustračný obrázok k článku Šokujúce ZÁBERY zo Žiaru: Medveď sa prechádzal priamo v meste!
4
Galéria

Správu sme aktualizovali tu: Zásahový tím o medveďovi v Žiari: Odkiaľ prišiel a kde všade sa túlal?

Téma medveďov približujúcich sa k ľudským obydliam aktuálne rezonuje na viacerých miestach na Slovensku. V okolí Žiaru spozorovali medveďa v horských dedinkách Krahule a Kunešov aj v blízkosti obce Vyhne.

Priamo v meste

Tentoraz šelma zavítala priamo do Žiaru nad Hronom, a to v noci z nedele (20. 6.) na pondelok. O jej výskyte informovala krajská polícia na sociálnej sieti.

„V Žiari nad Hronom hliadkoval v noci medveď. Prezrel si zrekonštruované priestory kaštieľa, poprechádzal sa ulicami, čo je však dôležité, nikoho neohrozil, ani nespôsobil žiadne škody,“ uviedla polícia, no zároveň vyzvala obyvateľov, aby zvýšili opatrnosť.

„Hliadka kontaktovala všetky príslušné orgány ochrany prírody i samosprávu,“ uvedol Mário Bóna z Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici s tým, že polícia bude situáciu v uliciach mesta naďalej monitorovať.

Môže sa znova objaviť

„Podľa Jaroslava Slašťana zo Štátnej ochrany prírody SR je veľmi pravdepodobné, že medveď ostal oddychovať v porastoch popri uliciach Sládkovičova alebo Tajovského. Počas dňa by mal spať, aktívny bude opäť v noci,“ informoval primátor Peter Antal a vyzval obyvateľov, aby sa nezdržiavali na lúkach v blízkosti týchto ulíc a nechodili v týchto lokalitách na prechádzky so psami, pretože sa tam medveď môže stále vyskytovať.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Viac k téme medvede v blízkosti miest a obcí

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM