Barbara Dallosová Rôzne Správy

Snežné delá už makajú: Prvá lyžovačka pri Žiari o pár dní!

Sneh už poprášil aj ulice v meste, delá na okolitých svahoch pracujú na plné obrátky. Zisťovali sme, ako sú na tom blízke strediská.

Ilustračný obrázok k článku Snežné delá už makajú: Prvá lyžovačka pri Žiari o pár dní!
Zdroj: TASR

December je načatý a milovníci zimných športov si začínajú brúsiť zuby na aktívny relax na blízkych svahoch. Zisťovali sme, ako to so štartom sezóny vidia prevádzkovatelia okolitých stredísk.

Ako pre Žiar24 uviedol Vladimír Urblík zo strediska Ski Krahule, v stredisku spustili snežné delá v posledný novembrový deň (30.11.). Na Krahuliach tak chcú odštartovať sezónu túto sobotu (7.12.). ,,Od soboty spúšťame plnohodnotnú prevádzku, lyžovať sa teda bude cez víkend i pracovné dni," potvrdil Urblík.

Od prvého decembra sa zasnežuje i zjazdovka Pekná vyhliadka vo vyššie položenom stredisku v Kremnických vrchoch, Skalka arena. Okrem technického snehu pomohla i príroda a vrstva snehu na Skalke rastie. Prevádzkovateľ strediska však nechce termín otvorenia konkretizovať predčasne.

,,Nechceme zavádzať a chceme otvoriť stredisko, keď bude návštevníkom k dispozícii naozaj kvalitná snehová pokrývka. Termín včas zverejníme, bude závisieť od vývoja počasia a snehových podmienok," uvádza Peter Hyža zo stredíska Skalka arena.

Ďaleko to našinec nemá ani do Štiavnických vrchov. Najnižšie položené lyžiarske stredisko na Slovensku Salamandra resort je s presným termínom tiež ešte opatrné.

,,Zasnežujeme počnúc dnešným dňom (3.12. – pozn. redakcie). Termín otvorenia je však skoro konkretizovať, závisieť bude od počasia v najbližšej dobe," povedala pre náš portál Natália Blahová zo Salamandra resort.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM