Martin Károly Basketbal

Skvelý úspech MINI basketbalistov: Bronz na Majstrovstvách Slovenska!

Mladší minibasketbalisti MŠK BK Žiar nad Hronom dosiahli na Majstrovstvách Slovenska v basketbale mladších mini chlapcov v Žiline skvelý úspech, keď obsadili 3.miesto. Nadviazali tak na svojich starších kolegov z minulej sezóny, keď hráči juniorky vy

[size=14][color=#cc0000]­Prehrali len dva zápasy[/color][/si­ze] Žiarčania dokázali vyhrať tri z piatich zápasov a zaslúžene získali medailu. Prehrali len s majstrom zo Žiliny a vicemajstrom zo Serede. Družstvo Serede nastúpilo ako jediné len s ročníkom narodenia 2001, čo bolo viditeľné na ich fyzickej zdatnosti a vyspelosti. Polčas naši chlapci zvládli bravúrne, keď uhrali remízu 12:12. Zápas nám ušiel v tretej štvrtine, keď nedokázali udržať vysoké tempo a ubrániť súpera. Prehrali ju 4:23 a rozbehnutých Seredčanov sa im nepodarilo zastaviť ani v poslednej štvrtine a zaslúžene vyhrali.

[size=14][color=#cc0000]­Dráma v semifinále[/co­lor][/size] Na posledný zápas Žiarčania nastúpili proti domácej Žiline. Chlapci boli odhodlaní zabojovať a pobiť sa o jagavejší kov. Aj domácim Žilinčanom išlo o veľa, veď v prípade víťazstva Žiaru mohli skončiť až na treťom mieste. Na škodu celého zápasu boli hneď prvé neobjektívne verdikty rozhodcov, ktoré naznačili akým smerom sa bude zápas uberať. To aj napriek tomu, že chlapci zo Žiliny boli jednoznačným favoritom.

Pochopili to aj rodičia našich chlapcov, z ktorých väčšina hrávala basketbal, preto dostali šancu hrať všetci 15 hráči, ktorí si vychutnali posledné minúty turnaja. Vysoký rozdiel v skóre už nebol dôležitý a po poslednom hvizde sa všetci tešili zo zisku bronzovej medaily.

[blockquote]„Za predvedený výkon, bojovnosť a obrovské nasadenie treba pochváliť všetkých hráčov. Ani v jednom zápase im nechýbala chuť po víťazstve a snaha zdolať svojho súpera. Veď poraziť dva najlepšie tímy Východného a jeden z najlepších tímov Západného Slovenska bolo pre naše, vekovo najmladšie družstvo, veľkým úspechom,“ hodnotí výkon chlapcov tréner Juraj Horváth.[/bloc­kquote] [size=14] [color=#cc0000]­Žiarčan, najlepší strelec turnaja[/color][/si­ze] Úspech Žiarčania dosiahli nielen ako kolektív, ale za individuálne výkony boli ocenení aj dvaja hráči. Do B tímu All stars turnaja sa dostal Jakub Krajčovič.V A tíme All stars turnaja sa pevne usadil Samuel Horváth, ktorý bol vyhlásený aj za najužitočnejšieho hráča žiarskeho tímu, najlepšieho strelca trestných hodov celého turnaja a najlepšieho strelca celého turnaja s počtom 86 nastrieľaných bo­dov.

Výsledky BK MŠK Žiar nad Hronom:

KAC Jednota Košice : BK MŠK Žiar nad Hronom 15:58 (5:28) Horváth 21, Olajec 6, Krajčovič 6, Bača 4, Novák 4, Ihring 4, Grochal 4, Golebiowski 4, Ďurica 4, Šonkol 1

BK MŠK Žiar nad Hronom : MBK Lokomotíva Sereď 27:47 (12:12) Horváth 18, Krajčovič 4, Šonkol 2, Ihring 2, Olajec 1

Basketbal Levice : BK MŠK Žiar nad Hronom 33:53 (16:23) Horváth 28, Ihring 9, Krajčovič 6, Bača 2, Šonkol 2, Novák 2, Ďurica 2, Kucej 1, Grochal 1

BK MŠK Žiar nad Hronom : BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 42:32 (21:13) Olajec 9, Horváth 7, Golebiowski 5, Kucej 5, Bača 4, Novák 4, Šonkol 2, Ďurica 2, Grochal 2, Ihring 2

MBK Victoria Žilina : BK MŠK Žiar nad Hronom 70:24 (34:13) Horváth 12, Kucej 4, Olajec 3, Bača 2, Novák 2, Krajčovič 1

**Ostatné výsledky: ** MBK Victoria Žilina : BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 56:33 MBK Lokomotíva Sereď : Basketbal Levice 43:26 Basketbal Levice : BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 42:33 MBK Lokomotíva Sereď : KAC Jednota Košice 74:23 KAC Jednota Košice : Basketbal Levice 21:54 MBK Victoria Žilina : MBK Lokomotíva Sereď 41:34 MBK Lokomotíva Sereď : BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 47:23 KAC Jednota Košice : MBK Victoria Žilina 16:54 BK 04 AC LB Spišská Nová Ves : KAC Jednota Košice 45:22 MBK Victoria Žilina : Basketbal Levice 60:32