Správy

Schátrané okolie žiarskeho gymnázia čakajú zmeny: Pribudne nový športový areál

Športový areál Gymnázia Milana Rúfusa čaká komplexná rekonštrukcia. V súčasnosti je plocha neudržiavaná a v zlom technickom stave.

Ilustračný obrázok k článku Schátrané okolie žiarskeho gymnázia čakajú zmeny: Pribudne nový športový areál
Zdroj: TASR

Športový areál pri Gymnáziu Milana Rúfusa čaká komplexná rekonštrukcia v hodnote takmer 300 000 eur. Potvrdila to Lenka Štepáneková, hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý je zriaďovateľom gymnázia.

„Hlavným cieľom projektu je celkovo zveľadiť vzhľad, zlepšiť pohybovú aktivitu žiakov gymnázia, zefektívniť tréningový proces športovcov a doplniť nové športové vyžitie pre širokú verejnosť,“ uviedla Štepáneková. Areál je neudržiavaný, v zlom technickom stave a využíva sa na výučbu telesnej výchovy, dodala.

BBSK počíta s odstránením časti nevyhovujúceho asfaltového ihriska, ktoré sa v areáli v súčasnosti nachádza. „Navrhované ihrisko a atletická dráha budú slúžiť na rôzne bežecké a športové aktivity. Projekt rieši viacúčelovú bežeckú dráhu s povrchom z tartanu a doskočiskom, multifunkčné ihrisko s povrchom z umelej trávy a basketbalové ihrisko,“ vysvetlila Štepáneková.

BBSK sa v projekte uchádza o finančnú dotáciu v rámci výzvy Fondu na podporu športu. Krajskí poslanci na marcovom zastupiteľstve BBSK schválili spolufinancovanie projektu vo výške 148 995 eur. Prenájom pozemkov pre BBSK v pondelok (29. 3.) na zasadnutí mestského zastupiteľstva odobrili aj žiarski poslanci.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality zo Žiaru a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM