Barbara Dallosová Správy Samospráva

Rekonštrukcia žiarskej plavárne sa odkladá: Mesto s novým plánom

Plaváreň je zatvorená už niekoľko mesiacov. Mestkí poslanci na decembrovom rokovaní zrušili úverový rámec na financovanie jej rekonštrukcie.

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia žiarskej plavárne sa odkladá: Mesto s novým plánom
Zdroj: TASR

Rozsiahlu rekonštrukciu mestskej plavárne avizovala samospráva Žiaru nad Hronom už dávnejšie. V máji tohto roka plaváreň pre plánované práce zatvorili pre verejnosť. Mesto odhadovalo, že bude mimo prevádzky desať mesiacov. Ako v septembri pre Žiar24 potvrdil vedúci Kancelárie primátora mesta Martin Baláž, termín začatia prác sa odložil a plaváreň bude mimo prevádzky dlhšie, než sa počítalo.

,,Práce sa posunuli kvôli rekonštrukcii zimného štadióna, dva tak veľké projekty sa nedali robiť súbežne. Teraz začne rekonštrukcia plavárne, tá bude preto minimálne rok odteraz zatvorená," uviedol vtedy Baláž.

Na poslednom rokovaní mestského zastupiteľstva v tomto roku (9.12.) poslanci odhlasovali vo veci rekonštrukcie zmenu. Ako informuje mesto na svojom oficiálnom webe, zastupiteľstvo zrušilo úverový rámec na financovanie rekonštrukcie, ktorý schválili v sume milión eur na júnovom zastupiteľstve. Samospráva chce rekonštrukciu financovať z vlastných zdrojov.

„Tak ako budú peniaze, bude plaváreň rekonštruovaná,“ cituje web primátora Petra Antala s tým, že celkové náklady sú odhadované na 4,1 milióna eur a začiatok rekonštrukcie je naplánovaný na január budúceho roka.

Koplexná rekonštrukcia, ako ju mesto avizovalo ešte na začiatku, mala počítať s obnovou fasády, okien, interiérovými úpravami, výmenou plaveckého bazéna i s novým konceptom bufetu.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM