Martin Károly Krimi

Dôchodca Adolf (77) prežil desivú noc v Kremnických vrchoch len s foťákom

Rakúsky dôchodca prežil hororovú noc. Zablúdil v Kremických vrchoch. Hľadala ho Horská služba ale aj profesiónáli z Horskej záchrannej služby. Akcia skončila úspešne, rekreačný poľovník mal len ľahké zranenia

Ilustračný obrázok k článku Dôchodca Adolf (77) prežil desivú noc v Kremnických vrchoch len s foťákom
Foto: Martin Károly

Rakúsky dôchdca Adolf (77) sa rozhodol že po túre so svojim kamarátom sa ešte na chvíľu popozerá po okolí. Ubytovaní boli v chate na Kremnickom štóse. Stalo sa to piatok 19. októbra.

Toto rozhodnuitie sa ale pre rekreačného poľovníka stalo takmer osudným. Onedlho sa zotmelo a poľovník, ktorý ale neprišiel do Kremnických vrchov loviť, stratil orientáciu.

Noc v lesoch bez jedla a vody, len s foťákom

Zatúlal sa najskôr do Bielej vody. Potom si nasmeroval do Ihráčskych vrchov a dostal sa až na Chom,“ približuje trasu Rakúšana, jeden zo záchranárov Ivan Petráš, ktorý rozoznal miesta z fotiek strateného. Ten si totiž celú cestu fotil.

Petráš spolu s ďalšími piatimi členmi kremnickej Horskej služby začali po dôchodcovi pátrať už v piatok večer.

Šťastný koniec len s odreninami

Členovia horskej služby ho hľadali do 4 hodiny rána. „Vykrikovali sme, strieľali z poplašných pištolí,“ opisuje záchrannú akciu Ivan Petráš. Neúspešne. Neskôr vysvitlo, že Rakúšan streľbu počul, no záchranári boli príliš ďaleko, aby začuli jeho volanie.

O 9 hodine ráno prišli na Kremnický štós aj profesionálni záchranári z Horskej záchrannej služby, ktorí práve skončili úspešnú akciu v Rajeckých Tepliciach.

Hneď po začatí pátrania zo psami sa ale rakúsky dôchodca objavil so svojim kamarátom. „Po rozbrieždení sa vracal po svojich stopách a dostal sa naspäť na Kremnický štós,“ objasňuje Petráš.

Dôchodca bol podľa Petráša neuvereteľne šťastný, že noc v Kremnických vrchoch prežil. „Určite mu pomohla jeho dobrá kondícia. Na 77 ročného pána podal výborný výkon.

Foto: Ivan Petráš

Rakúšan Adolf (77) prežil noc v Kremnických vrchoch len s foťákom II
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM