Katarína Reiterová Rôzne

Radnica vyzýva ľudí: Autá nechajte doma!

Dopravná výchova na školách, športové aktivity pre žiakov, preteky na plochej dráhe či Deň bez áut sú tohtotýždňové aktivity, ktorými sa v Žarnovici zapoja do prebiehajúceho Európskeho týždňa mobility.

Ilustračný obrázok k článku Radnica vyzýva ľudí: Autá nechajte doma!
Foto: Slávka Kellová

Program týždňa mobility, na ktorom sa podieľajú viaceré organizácie pôsobiace na území mesta, potrvá do 21. septembra. Informovala o tom viceprimátorka Žarnovice Alena Kazimírová.

Základná škola Andreja Kmeťa pripravila počas celého tohto pracovného týždňa pre svojich žiakov rôzne športovo-náučné aktivity, cvičenie zumby cez prestávky v škole či športový deň detí, ktorý sa uskutoční 18. septembra. Do týždňa mobility sa zapoja aj učitelia tejto školy, a to tým, že budú celý týždeň chodiť do práce pešo.

Vo štvrtok bez auta!

Deň bez áut v Žarnovici je naplánovaný na štvrtok 19. septembra. Mesto v tento deň vyzýva občanov, aby svoje autá nechali doma a do práce, školy a obchodov prišli pešo alebo na bicykli. Na ten istý deň mesto pripravilo pre svojich zamestnancov športovo-relaxačné aktivity, v rovnaký deň sa do celoeurópskeho podujatia zapoja športovými podujatiami pre najmenších aj Materská škola na Ulici A. Sládkoviča a Materská škola na Ulici P. Jilemnického.

Týždeň mobility aj na plochej dráhe

Stredná odborná škola na Bystrickej ulici pripravila na dni 19. a 20. septembra pre svojich žiakov účelové cvičenie, počas ktorého sa budú venovať športu či dopravnej výchove. Európsky týždeň mobility bude pokračovať 20. septembra cyklistickými pretekmi „Plochá dráha detí na bicykloch“ v Mestskom športovom areáli o 16.00 hodine a 21. septembra ho v ranných hodinách zakončí Jesenná Matičná vychádzka na Rajčianku, ktorú organizuje Miestny odbor Matice slovenskej Žarnovica.

Ilustračné foto.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM