Prevrátený kamión prevážal bravčové polovičky
Kremnické Bane 25. októbra - V skorých ranných hodinách došlo na ceste I/65 v katastri mesta Kremnica k dopravnej nehode nákladného motorového vozidla Renault Premium Route, ktoré viedol vodič z Českej republiky. Z nádrže vozidla unikli pohonné látky
„Podľa doterajšieho objasňovania k dopravnej nehode došlo tak, že vodič viedol vozidlo v smere od Kremnických Baní na Žiar nad Hronom, kde pri prejazde tiahlej ľavotočivej zákruty s klesaním v jeho smere jazdy vyšiel s vozidlom pravými kolesami mimo spevnenú časť cesty vpravo, následkom čoho sa jeho vozidlo stalo neovládateľné,“ informovala Petra Vašková z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.
Vodič následne narazil na betónový priepust, ktorý je vybetónovaný mimo cesty vpravo. Následkom tohto nárazu vozidlo vyšlo do svahu a prevrátilo sa na ľavú bočnú časť. Prítomnosť alkoholu u vodiča zistená nebola. Celková škoda, ktorá pri nehode vznikla, bola vyčíslená na 11.000 eur.
„Pri dopravnej nehode bola odtrhnutá nádrž vozidla, z ktorej unikli pohonné látky. Z uvedeného dôvodu boli na miesto privolaní aj pracovníci z Inšpekcie životného prostredia. Dopravná nehoda je stále v štádiu vyšetrovania,“ dodal Vašková.
TASR, /mak/ Ilustračné foto