Barbara Dallosová Správy

Predpoveď Jána Wolfa pre Žiar: Na dušičky počasie prekvapí, čaká nás druhé babie leto?

Mnohí z nás už vytiahli zo srkíň zimné oblečenie, niekedy ale Žiarčanov prekvapí i slnečné odpoludnie. Čo nás čaká tento týždeň a ako sa naobliekať na návštevu cintorínov počas dušičkového víkendu, sme sa pýtali Jána Wolfa.

Ilustračný obrázok k článku Predpoveď Jána Wolfa pre Žiar: Na dušičky počasie prekvapí, čaká nás druhé babie leto?
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Zobudili sme sa do posledného októbrového týždňa, ktorý by mal byť sa mal podľa pozorovateľa počasia Jána Wofa v našom meste niesť v znamení príjemného jesenného počasia. Čakajú nás ranné hmly, nízka oblačnosť a ortuť teplomera by mohla tancovať i okolo 15 °C.

,,V prípade slnečného počasia a skoršieho rozplynutia dopoludňajších hmiel a nízkej oblačnosti môže teplota vystúpiť na 15 °C. Pri nízkej oblačnosti okolo 10 °C. To všetko takmer bez mrazov. Ranné teploty budú vcelku primerané, a to 5 °C až 2 °C," predpovedá Wolf na najbližšie dni.

Chryzantémy vám nezamrznú

Na konci týždňa nás čaká Sviatok všetkých svätých a Pamiatka zosnulých, jednoducho, dušičky. Mnohí obyvatelia sa vydajú navštíviť hroby svojich blízkych. Kovové schody vedúce na žiarsky cintorín by podľa predpovede Jána Wolfa zamrznuté byť nemali a teploty sa majú držať celkom vysoko.

,,Dušičky prinesú pekné a teplé počasie. Kvety na cintorínoch nebudú ničiť mrazy. Súčasný charakter počasia by sme mohli nazvať aj druhou fázou babieho leta, ktorá bude dvakrát dlhšia ako tá predchádzajúca zo začiatku októbra. Teploty budú o niečo nižšie, vzhľadom na pokročilú ročnú dobu," avizje amatérsky meteorológ.

Aká zima nás čaká?

Ako vysvetlil Wolf, frontálne systémy postupujúce zo západu Európy sa nad naším územím budú rozpadávať a prakticky neprinesú žiadne ochladenie a zrážky. Navyše rozbijú inverzný charakter prúdenia vzduchu v tomto období. Práve to zvyšuje šance, že bude slnečné a teplé počasie pokračovať aj na začiatku novembra.

,,Od druhej novembrovej pentády, ale aj v tých ďalších očakávame návrat juhozápadných cyklonálnych situácií s fenoménom „EL – NIŇO.“ Je tu istý predpoklad, že nás čaká teplá a vlhká zima," dodal na záver Wolf.

Môže vás zaujímať:

Vystriedal niekoľko povolaní, jeho vášňou je však počasie: Žiarčan Ján Wolf (63) si občas zavolá aj s Iľkom

Žiarsky Dom smútku dostal novú tvár: Miesto starej nástenky LCD obrazovka, radnica má aj ďalšie plány

FOTO ako dôkaz: V žiarskom parku už úraduje jeseň v plnej paráde

Nechajte sa inšpirovať žiarskymi mamičkami: 5 miest, kam sa vybrať s deťmi v našom meste

Foto: ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM