Prečo nevoliť v eurovoľbách.
Takto nazval svoj článok môj kolega v hnutí NOVA a kandidát č.8 na europoslanca za naše hnutie /http://eurovolby2014.nova.sk//.
Vo svojom článku sa pán Bielik zameral na 15 najčastejších dôvodov slovenského „naturela“ – prečo nevoliť!
- Kandidátom ide len o obrovské platy, na nás ľudí sa potom „vykašlú".
- Našich 13 europoslancov aj tak nič nezmôže, je jedno, kto tam bude.
- Sme počas volieb na chate, voliť nepôjdeme.
- Nebol som voliť ani v prezidentských voľbách, nepôjdem ani teraz.
- Môj hlas aj tak nič neovplyvní.
- Kandiduje viac ako 300 kandidátov, neviem si vybrať.
- Nikoho z kandidátov osobne nepoznám.
- Žiadnemu politikovi sa nedá veriť, nechodím voliť.
- Ešte nikdy som nebol voliť, nepôjdem ani teraz.
- Európska únia je zbytočnosť.
- Pôjdem voliť, len ak mi nejaký poslanec prisľúbi, že mi bude posielať časť výplaty.
- Politici si na nás spomenú len pred voľbami, potom aj tak pre nás nič nespravia.
- Nezaujíma ma to.
- Som z politiky sklamaný/á, nepôjdem voliť.
- Nemám prácu, voliť nepôjdem.
Nezáleží, či ste zástanca federalizovanej Európy alebo bojujete za vystúpenie Slovenska z Európskej únie. Či ste zásadne proti dotáciám v poľnohospodárstve alebo voláte po ich zvýšení. Či si myslíte, že Ukrajina a Turecko patria do Európskej únie alebo nie. Či veríte, že výška daní v EÚ by mala byť jednotne harmonizovaná alebo ste presvedčený, že každý štát musí mať možnosť určovať si jej výšku sám. Vo všetkých prípadoch som si takmer istý, že si svojho zástupcu v Európskom parlamente spomedzi 300 kandidátov vyberiete.
P.S.: Zlí politici sú volení dobrými občanmi, ktorí nechodia voliť.
Zároveň dávam občanom nášho mesta do pozornosti sprievodnú akciu eurokampane pána Bielika – „Beh za silné Slovensko“ /viď http://rastobielik.sk/…e-slovensko/ /, v rámci ktorého sa môžete s pánom Bielikom osobne stretnúť a porozprávať na námestí MS v piatok 16.5.2014, v čase okolo 14.30 hod.. Ďakujem vopred všetkým, ktorí ho v tomto predsavzatí prídu podporiť a pohovoriť si s ním o jeho predstave fungovania EU.
Robert Mihok