Správy

Pre zníženie výroby odstavilo Slovalco v januári 37 pecí v elektrolýznej hale

Pre zníženie objemu výroby hliníka v žiarskom Slovalcu o 16 percent v roku 2020, o ktorom rozhodlo predstavenstvo spoločnosti koncom minulého roka, odstavili počas januára v elektrolýznej hale 37 z 226 pecí.

Ilustračný obrázok k článku Pre zníženie výroby odstavilo Slovalco v januári 37 pecí v elektrolýznej hale
Zdroj: TASR

Slovalco o tom informuje v aktuálnom vydaní Hutníka, novín firiem žiarskeho priemyselného par­ku.

Akcionári sa dohodli, že počas roka 2020 bude mesačne výroba kovu znížená o 2400 ton, čo v ročnom vyjadrení predstavuje pokles o približne 16 percent objemu výroby plánovanej na rok 2020.

Dôvodom prijatia tohto rozhodnutia bol znížený dopyt po našich výrobkoch, pričom jednou z príčin bol aj zvýšený dovoz hliníka a produktov z krajín ako Čína alebo India, ktoré tento kov vyrábajú menej ekologicky, s väčším dosahom na životné prostredie. Ak by sa trh zmenil a vrátil sa na želanú úroveň, sme pripravení postupne v krátkom čase zvýšiť kapacitu výroby na jej pôvodné hodnoty,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Slovalco Milan Veselý.

Od januára tohto roka teda Slovalco funguje podľa upraveného plánu, ktorý vyplýva z tohto zníženia výroby. „Súčasne bolo potrebné prispôsobiť uvedeným opatreniam aj organizáciu práce a tiež urýchliť projekt optimalizácie fixných nákladov,“ uvádza sa ďalej v Hutníku.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM