Barbara Dallosová Správy

Prázdniny môžu začať: Kremnické kupko otvorilo, pre školákov má špeciálnu výzvu

Okúpeme sa už aj na kremnickej Kataríne. Obľúbené kúpalisko láka na nezmenený cenník, večerné kúpanie aj výzvu pre školopovinné deti...

Ilustračný obrázok k článku Prázdniny môžu začať: Kremnické kupko otvorilo, pre školákov má špeciálnu výzvu
Zdroj: TASR

Už niet pochýb o tom, že sezóna kúpalísk je v plnom prúde. Plážové kúpalisko v Žiari nad Hronom slúži obyvateľom už od polovice mesiaca, termálne kúpalisko Katarína v Kremnici odštartovalo sezónu posledným júnovým dňom. Vodu v bezénoch už okúsili prví návštevníci a kúpalisko si pripravilo aj špeciálny bonus pre školákov, ktorí domov priniesli pekné vysvedčenie.

Deti, ktoré vo štvrtok ukončili školský rok so samými jednotkami, budú mať v piatok 1. júla vstup na kúpalisko zadarmo.

Čítajte tiež: Trópy stále úradujú: Momenty z plného žiarskeho kupka na FOTKÁCH

Večerné kúpanie sa teší obľube

Kúpalisko bude počas sezóny otvorené každý deň. Vo vybraných dňoch, a to v utorky, štvrtky a soboty, od 18.30 do 20.30 h si môžu návštevníci vychutnať aj večerné kúpanie. ,,Mali sme ho v ponuke aj po minulé roky a je to veľmi atraktívne, najmä počas extrémne teplých dní," poznamenal Jozef Mičo z kremnického kúpaliska.

Ceny vstupného pre tento rok nemenili, v platnosti ostávajú aj nižšie ceny pre domácich ako cezpoľných. Vstup zdarma majú na kúpalisko držitelia Janského plakety.

Písali sme aj v článku: "Ožíva aj kremnická Katarína: Časy vstupov, cenník, večerné kúpanie ":http://ziar.dnes24.sk/…panie-242786

Termálne kúpalisko Katarína má v prevádzke päť bazénov. Dva detské, rekreačný, plavecký a menší krytý sedací bazén. Sú napúšťané prírodnou mineralizovanou vodou, ktorá má rokmi overené blahodarné účinky v oblasti pohybového a nervového ústrojenstva. Pre jej účinky ju využívali už pred 100 rokmi aj baníci.

Pozrite aj: Žiarske kupko otvára: Zvýhodnený čas, nový cenník a náramky!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM