Barbara Dallosová Rôzne Správy

Pravda od recenzentov Google o Žiari? Takto hodnotia najznámejšie miesta

Google recenzie ukazujú, ako vidia známe lokality v našom meste domáci i návštevníci. Pozreli sme sa na to, ako obstálo kúpalisko, nástupište a iné...

Ilustračný obrázok k článku Pravda od recenzentov Google o Žiari? Takto hodnotia najznámejšie miesta
Foto: Barbara Dallosová

Mnohí z nás počas ciest nepustia z ruky pomocníka v podobe máp od Googlu. Okrem toho, miesta, ktoré ľudia navštívia, môžu hodnotiť a poskytnúť tak informácie iným, ktorí sa na ne chystajú. Google vás po návšteve miesta vyzve, aby mu udelili hviezdičky a niečo o ňom napísali. Udeliť môžete maximálne päť hviezdičiek – rovných päť pritom znamená najvyššiu spokojnosť. Z udelených hviezdičiek potom Google zráta niečo ako známku – rating. Rovnako platí, že čím je vyššia, tým lepšie.

My sme sa pozreli na hodnotenia známych miest v Žiari nad Hronom. Ku každému pridávame tiež pár vybraných komentárov od ľudí, ktorí ich navštívili.

Futbalový štadión

tri aj pol hviezdičky, rating 3,7

Tri aj pol hviezdičky od recenzentov patrí futbalovému štadiónu v žiarskom parku. Často sa opakujú pochvaľné komentáre na rekonštrukciu, viac recenzentov sa ale tiež sťažuje na chýbajúce občerstvenie.

Vyberali sme z hodnotení ktoré nie sú staršie ako rok, a teda z hodnotení napísaných po rekonštrukcii štadióna. ,,Paráda, krásny štadión,„ myslí si Tomáš. ,,Chýbajú bufety, ale inak fajn,“ napísal Vladimír.

,,Mega," vyjadril svoje dojmy stručne recenzent Maťo.

Autobusová stanica

tri hviezdičky, rating 2,9

Hlavná autobusová stanica je mnohokrát prvé, čo návštevníkov privíta pri vstupe do mesta. V Google hodnotení získala tri z piatich hviezdičiek. Viacerí recenzenti sa v hodnoteniach sťažujú na zlú orientáciu.

,,Taká slovenská autobusová stanica v malom meste.. neviem, či je tu vôbec verejné wc.. ale určite v krčme oproti stanici. Samozrejme, špina a smeti po zemi. Občas nejaký pán pod vplyvom alkoholu v zapáchajucom odeve. Ale my sme sa Slovensku zvyknutí," zhonodtila Romana.

Igor udelil našej stanici tri hviezdičky a dodal, že je to klasická stanica bez služieb, ale asopň je krytá. Monika píše: ,,Ťažko sa na nej orientuje, ale inak je výborná.„ A veľmi stručne to zhodnotil Marek: ,,Dá sa.“

Plážové kúpalisko

štyri hviezdičky, rating 4,1

Kúpalisko pod Šibákom má dovedna až 268 recenzií. Z tých získalo celé štyri hviezdičky a rating 4,1. Viacerí recnzenti vyzdvihujú rozumnú cenu, opakovene sa ale objavuje aj ponosovanie na studenú vodu.

Adriana si kúpalisko pochvaľuje, no mala by zlepšovák: ,,Čistá voda, dobrý prístup do vody aj pre malé deti. Ale vzhľadom k tomu, že tam nie je poriadna kuchyňa, len fastfood, bolo by fajn, keby sa dal prerušiť vstup."

,,Kúpalisko staršie, ale pekne upravené. Voda tu nie je termálna, iba čo vyhreje slnko. O to viac osvieži v horúcom počasí. Deti sa prebavia na šúchačke a tobogane, menší majú svoj bazénik. Sú tu dva bufety a v jednom z nich sa dá najesť. Ponuka je typicky kúpalisková, ale chutná a obsluha je rýchla," zhodnotila naše kúpalisko Andrea.

Čo je hlavné, voda je čistá, dá sa tu aj zaplávať, bufet lacný. Kto má rád kľud a trávu… tak tu je kľud," zhrnul svoje dojmy Juraj. Pár slov pridal aj Ronald: ,,Dobré kupko, trošku studenšia voda, ale dá sa."

Ostatné hodnotenia

Samozrejme, zhodnotetných miest, prevádzok a objektov nájdete v Žiari nad Hronom omnoho viac. Pridávame ešte niekoľko. Naša krytá plaváreň získala v recenziách štyri hviezdičky a hodnotenie 4,1, teda presne toľko, ako kúpalisko. Športová hala má štyri hviezdičky a rating 4,2.

Ľudia hodnotili aj naše kostoly. Kostol Povýšenia sv. Kríža (starý kostol) dostal štyri aj pol hviezdičky a hodnotenie 4,7. S takým istým počtom hviezdičiek i ratingom skončil aj Kostol Sedembolestnej Panny Márie (nový kostol). Najnižšie hodnotenie z nami vybratých objektov dostala železničná stanica, a to dve hviezdičky a rating 2,0.

POZNÁMKA: Počet hviezdičiek a ratingy sú uvedené ku dňu 15.8.2019. Pri­dávaním ďalších recenzií sa môžu meniť.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM