Správy Samospráva

Poslúži školákom aj športovcom: Na žiarskej základke vynovujú areál

Žiarska škola modernizuje časť svojho vonkajšieho areálu. Tú nebudú využívať len miestni školáci, ale bude slúžiť aj pre potreby atletického klubu.

Ilustračný obrázok k článku Poslúži školákom aj športovcom: Na žiarskej základke vynovujú areál
Zdroj: TASR

V areáli Základnej školy na Ulici M. R. Štefánika v Žiari nad Hronom začali v týchto dňoch s prácami na obnove bežeckej rovinky a sektoru skoku do diaľky s doskočiskom. Vynovené športovisko nebudú využívať len miestni školáci, ale bude slúžiť aj pre potreby miestneho atletického klubu.

,,Základná škola má zmodernizované priestory a časť areálu bola ešte v pôvodnom stave, preto sme sa rozhodli, že ju zrekonštruujeme," uviedol vedúci kancelárie primátora mesta Martin Baláž.

Bežecká rovinka s tromi dráhami a dĺžkou 107 metrov bude po rekonštrukcii kratšia a bude merať 76,5 metra. Skok do diaľky s pieskovým doskočiskom bude zachovaný. Pôjde o športovisko s umelým vodopriepustným polyuretánovým povrchom, kladeným na syntetický betón.

Rekonštrukcia športoviska vyjde mesto na 39.000 eur. Práce realizuje spoločnosť Funny sport, ktorá rekonštruovala aj atletický areál na Základnej školy na Jilemnického ulici. Práce by podľa Baláža mali byť hotové do polovice novembra.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM